25. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ TARİHİ BELLİ OLDU

25. ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ TARİHİ BELLİ OLDU
Yayınlama: 18.01.2024
A+
A-

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “en iyi korunan 20 kent” arasında bulunan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bu yıl 25. kez düzenlenecek “Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali” 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Komite Toplantısı Safranbolu Belediye Başkanı ve Komite Başkanı Elif Köse başkanlığında Leyla Dizdar Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda, geçen yılın festival değerlendirmesi yapılırken, daha sonra 25’inci kez kapılarını açacak festivalin tarihi ile icra kurulu belirlendi. Toplantıda, 25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin 30 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında yapılması kararlaştırıldı.

Festivalin icra komitesine; Safranbolu Kaymakamlığı adına Hilal Yılmaz, Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi öğretim görevlileri Serdar Sabuncu, Musa Ak, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muammer Dumaner, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği adına İsmail Yılmaz, fotoğraf sanatçısı Cemil Belder seçildi.

Toplantıda Safranbolu Kaymakamlığı, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kültürel Miras Derneği, KBÜ Şefik Yılmaz Dizdar Meslek Yüksek Okulu, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Safranbolu Kültür ve Turizm Derneği, Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi, Turizm Fakültesi, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği, Safranbolu Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği temsilcileri hazır bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.