ACIMIZ BÜYÜK! TÜRKİYE YASTA…

ACIMIZ BÜYÜK! TÜRKİYE YASTA…
Yayınlama: 06.02.2023
A+
A-

Sabaha karşı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde 912 vatandaşımız hayatını kaybetti. 10 ilde büyük yıkım yaşanırken ekiplerin enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürüyor.

ŞİDDETLİ BİR DEPREM DAHA

Bölgede artçılar yaşanırken saat 13.24’te Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Şiddetli sarsıntı Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya ve Ankara’da da hissedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 7.5 olarak duyurdu.

KARABÜK’TEN DE EKİPLER SEVK EDİLDİ

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, arama kurtarma çalışmalarında görev almak üzere; 2 AFAD Arama Kurtarma aracı, 8 personel ve 12 AFAD gönüllüsü, Sağlık Müdürlüğüne bağlı 2 ambulans, 1 UMKE aracı, 1 UMKE lojistik aracı ve 12 personel, Karabük Belediyesi 1 kurtarma aracı ve 8 personel, 1 JAK Timi, 2 araç 7 personelin acil koduyla bölgeye sev edildiği bildirildi.

Acimiz buyuk Bolgeye Karabukten de ekipler sevk edildi1

VALİLİKTEN YARDIM KAMPANYASI

Depremin ardından Karabük Valiliğince yardım kampanyası başlatıldı. Mağdur olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere; battaniye, kışlık kıyafet, su, çocuk bezi, hijyenik malzeme, kuru gıda, ısıtıcı, yorgan ve benzeri malzemeler Valilik, Kaymakamlıklar SYDV Vakfına, İl ve İşçe Gençlik Merkezlerine, yurt müdürlüklerine, köy ve mahalle muhtarlıklarına teslim edilebilecek.    

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.