AK PARTİ VE MHP, 22 İLDE KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİDECEK

AK PARTİ VE MHP, 22 İLDE KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİDECEK
Yayınlama: 28.12.2023
A+
A-

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) içerisinde yer aldığı Cumhur İttifakı’nın işbirliği yapacağı iller açıklandı. AK Parti ve MHP, Karabük’te kendi adaylarıyla seçime gidecek.

2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, bazı illerde tek aday bazı illerde de kendi adayıyla yarışacak. Yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, 29 ilde ittifak yapacak.

MHP’nin AK Parti’nin adayını destekleyeceği iller Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Giresun, Hakkari, Iğdır, Kırşehir, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Şırnak, Tunceli, Yalova ve Zonguldak olarak açıklandı.

AK Parti ise 5 ilde MHP’nin adayını destekleyecek. Bu iller Erzincan, Bartın, Kars, Kırklareli ve Osmaniye olarak belirlendi.

AK Parti ve MHP, 22 ilde ise kendi adaylarıyla seçime dahil olacak. Bu iller Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat olarak belirlendi.

Karabük’te MHP Belediye Başkan Adayını mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili olarak açıklarken, Ak Parti’nin adayı henüz açıklanmadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.