BAŞKAN KÖSE’NİN 30 AĞUSTOS MESAJI

BAŞKAN KÖSE’NİN 30 AĞUSTOS MESAJI
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Köse mesajında şu ifadelere yer verdi; “Başkomutan Mustafa Kemal, hassasiyetle yürüttüğü büyük taarruz planını 26 Ağustos 1922’de faaliyete sokmuş, düşmanlarımız milletimizin sarsılmaz iradesi tarafından tarihin derinliklerine gömülmüştür. Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk eşine rastlanmayan bu zaferi 1 Eylül 1922’deki telgrafında şu şekilde duyurdu:  ‘’Garp cephesinde 26 Ağustos’ta başlayan taarruzumuz Afyonkarahisar, Altuntaş, Dumlupınar arasında büyük bir meydan muharebesi halinde beş gün beş gece devam etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Ordularının yiğitliği, şiddeti ve süratiyle, zalim ve mağrur düşman ordusunun ana unsurları akıllara dehşet verecek katiyetle imha edildi.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Afyon ve Dumlupınar’da yakılan bağımsızlık ateşi, ordularımızın önlenemez yükselişi ve ilerleyişiyle başarıya ulaşmıştır.

30 Ağustos, bir dehanın askeri zaferi ve milletimizin bağımsızlığa olan inancı ile gelen hürriyet günüdür. Türkiye Cumhuriyeti Devletine giden yolda büyük bir dönüm noktası olan bu büyük zafer, milletimizin bağımsızlığa olan inancının göstergesidir.

Bize düşen görev, Cumhuriyetimizin 100. yılında, tarih sahnesinde iz bırakan milletimizin mirasını layıkıyla anmak ve milletimizin zor zamanlarında elde ettiği zaferlerin neticesi olan Cumhuriyetimizi sonsuza dek muhafaza etmektir.

 Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; bu toprakları bize yurt kılan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun!”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.