GERÇEK BAKIŞ’TAN KISA KISA…

Yayınlama: 14.09.2023
A+
A-

YENİ VALİMİZ

İlimize 9.8.2023 tarihli ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile atanan Vali Mustafa Yavuz’u makamında ziyaret ederek; bu görevin başta kendisi ve ailesi olmak üzere İlimize ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulunduk.

Yanımda oğullarım Berk Özhan, Erdem Eren ve Karabük Gerçek Haber internet sitemizin Haber Müdürü İsmail Özcan vardı.

Yarım saati aşan görüşmede kendisine Karabük’ün genel durumu ve sorunları ile ilgili olarak düşüncelerimizi ve görüşlerimizi aktardık.

Vali Yavuz’un konuşmalarından, buradaki görevine başlamadan önce kentimizi yakından tanıma gayreti içinde bulunduğu, ilimiz ile ilgili gerekli bilgi ve donanıma sahip olduğu sonucuna vardık.

Konuşmalarındaki sadelik ve kibarlığı ile dinleyenlerin güvenini kazanabileceği, idari tecrübesiyle de başarılı olabileceği izlenimini edindik.

Her ilin olduğu gibi ilimizin de çözüm bekleyen sorunları mevcuttur.

Bu nedenle:

Kent ile ilgili sorunların giderilmesinin ve başarıyı yakalamanın temel şartının ekip ruhuyla hareket edilmesi gerçeği hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir.

Onun için,

İktidarı ve muhalefetiyle tüm siyasiler, tüm sivil toplum kuruluş temsilcileri, tüm iş insanları, tüm basın mensupları kısaca kentin tüm dinamikleri bir araya gelerek, ortak hareket etmeli ve kentle ilgili sorunların aşılmasındaki sorumlulukları ve görevleri aksatmadan yerine getirerek Vali Yavuz’a tam destek vermelidir.

İnanıyorum ki;

Yeni Valimize verilecek her destek sonrasında çözüm bekleyen sorunlar daha kolay ve daha hızlı halledilecektir.

Sonuçta; her alanda başarı yakalanacak ve bunun mükafatını da burada yaşayan vatandaşlarımız görmüş olacaktır.

* * * * *

BAL AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Bal, Karabük’te yaşayan çoğu kimse tarafından yakinen tanınan ve çok sevilen bir isimdi.

İsimdi diyorum, çünkü artık Karabük’te değil.

Emekli oldu ve İzmir’e yerleşti. Halen orada özel bir hastanede mesleğini devam ettiriyor.

Bal, İlimizde kaldığı uzun sürede doktorluğunun yanında Hastane Başhekim Yardımcılığı gibi önemli bir görevi de başarıyla yürüttü.

Yaptığı bu görevlerde kimseyi kırmamaya, üzmemeye özen gösterdi ve elinden geldiğince ayrım yapmaksızın herkese yardımcı olmaya çalıştı.

İlimizde adı unutulmayacak olan Dr. Ahmet Bal ve eşi Sevim Bal’ın oğulları Dr. Fatih ve Karabüklü bir aile olan Şükrü-Zehra Akcakaya’nın kızları Dr. Beyza’nın geçen Cumartesi günü Bağlar Sarayda düğünü vardı.

Bal ve Akcakaya ailelerinin bu mutlu günlerinde biz de oradaydık ve bu mutluluklarına ve sevinçlerine ortak olduk.

Masamızda sevilen iş insanları İsmail Yalav, İbrahim Öztürk ve Oyak Yatırım Karabük Şube Müdürü Kamil Açıkbaş ile beraberdik. Zaman zaman düğünü izledik fırsat buldukça da ekonomiden, siyasetten ve ticaretten konuştuk.

Hoş ve güzel bir geceydi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.