KARABÜK’TE 23 NİSAN COŞKUSU

KARABÜK’TE 23 NİSAN COŞKUSU
Yayınlama: 23.04.2023
A+
A-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karabük’te coşkuyla kutlandı.

Karabük Kent Meydana Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Karabük Vali Vekili Muhittin Gürel, Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Garip Gümüş, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileri, CHP, MHP, İyi Parti ve Yeniden Refah Partisi Karabük Milletvekili Adayları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu yarışmalarda dereceye giren eserler öğrenciler tarafından okundu.

Öğrencilerin gösterileriyle devam eden kutlama programı, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 103. Yıldönümünde Karabük’te yapılan kutlama programına Ak Parti Karabük Milletvekili adaylarının katılmaması gözlerden kaçmadı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI:

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.