MİLLETVEKİLİ AKAY: GELECEĞE KARARLI ADIMLARLA YÜRÜYORUZ

MİLLETVEKİLİ AKAY: GELECEĞE KARARLI ADIMLARLA YÜRÜYORUZ
Yayınlama: 08.09.2023
A+
A-

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

CHP’li Akay yayımladığı mesajında, “Cumhuriyet Halk Partisi, işgal altında bulunan vatanımızı kurtarmak için canlarını hiçe sayarak bedenlerini vatana siper edenlerin, savaş cephelerinde büyük bir mücadele ve kararlılıkla kurduğu partidir.

Türkiye siyasetinin sarsılmaz çınarı Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında dün olduğu gibi yarın da adaletin, demokrasinin ve Cumhuriyet’in koruyucusu ve güvencesi olmayı sürdürecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi bir çift mavi gözün izinde, geçmişin mirasıyla Yeni Yüzyıla hazırlıyor. Şanlı tarihimizin Yeni Yüzyıl’ da bizlere yüklediği çok önemli bir vizyon var. Omuzlarımıza yüklenen bu büyük vizyonu yerine getirmek için mücadelemizi daha da büyütecek, emin ve kararlı duruşumuzdan taviz vermeden, kurucularımızın yürüdüğü bu şanlı yoldan bir milim sapmadan 1919 ruhuyla ülkemizi daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıyacağız.

Adalette, eğitimde, eşitlikte ve demokraside meydana gelen erozyonun farkında, bu erozyonu durdurmak ve yok etmek için de büyük bir gayret içerisindeyiz. Adil, demokratik ve müreffeh bir Türkiye idealiyle ortaya koyduğumuz siyaset anlayışıyla misyonumuzu daha da büyüteceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.  

Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin banisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, partimizin bugünlere gelmesinde büyük emek harcayan eski Genel Başkanlarımız İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Hikmet Çetin, Altan Öymen ve Deniz Baykal’a şükranlarımı sunuyorum. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde geçmişten aldığımız güçle Cumhuriyet Halk Partisi’ni daha da ileriye taşımak, Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğündeki kurucu kadrolarımızdan aldığımız ilhamla, kurdukları laik Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak için kararlı adımlarla yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

Kuruluşun ve kurtuluşun, emperyalistlere boyun eğmeyenlerin, bağımsızlığı şiar edinenlerin partisi, Cumhuriyet Halk Partimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.