SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NDEN YARDIM KAMPANYASI

SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NDEN YARDIM KAMPANYASI
Yayınlama: 06.02.2023
A+
A-

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve saat 04.17’de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrasında, Safranbolu Belediyesi “Safranbolu Yardım için Elele” başlığıyla deprem bölgelerine yardım kampanyası başlattı. AFAD ile koordineli olarak düzenlenen yardım kampanyasında acil ihtiyaç malzemelerinin Safranbolu Belediyesi Hayır Çarşısına teslim edilmesi istendi.

 Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çok sayıda ilimizde büyük ve acı yaralar açan, ülkemizi yasa boğan depremin ardından tüm Türkiye gibi bizlerde üzerimize düşeni yapmak üzere kolları sıvadık. Bölgede acil ihtiyaç olan malzemelerin toplanması ve AFAD ile koordine halinde ve teslim edilmek üzere Belediyemiz Hayır Çarşısında kampanya başlattık. Duyarlı vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi. 

Bağışlar Safranbolu Belediyesi Hayır Çarşısına 7 Şubat 2023 Salı günü saat 17.30’a kadar teslim edilebilecek. İrtibat için Safranbolu Belediyesi Hayır Çarşısı Telefon: 0 370 725 52 77. İhtiyaç malzemelerinin “Kullanılmamış Ürünler” olması özellikle belirtilen kampanyada, acil ihtiyaç malzemeleri ise şu şekilde sıralandı:

Yorgan – Battaniye – Yastık

Mont – Kazak – Çorap

İç Çamaşırı

Eldiven – Atkı – Bere

Ayakkabı – Bot

Bebek Bezi – Islak Mendil

Mama – Süt – Bisküvi

Bebek ve Çocuk Kıyafetleri

Isıtıcı – Yağmurluk

El Feneri – Pil

İlk Yardım Malzemeleri

Hijyen Malzemeleri

Konserve Gıda Bağışların Safranbolu Belediyesi Hayır Çarşısına yapılması istenirken son teslim tarihinin 7 Şubat 2023 Salı günü saat 17.30 olduğu belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.