SAFRANOVA’YA SUUDİ ARABİSTANLI İŞ İNSANLARINDAN BÜYÜK İLGİ

SAFRANOVA’YA SUUDİ ARABİSTANLI İŞ İNSANLARINDAN BÜYÜK İLGİ
Yayınlama: 31.01.2024
A+
A-

Suudi Arabistanlı İş İnsanı Ali Alsugir ve Yemenli İş İnsanı Abdülmageed Albuhilah Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe’yi ziyaret ederek, Safranova hakkında bilgiler aldı.

Ali Alsugir, “Basında Safranova projesi hakkında haberler görmüştük, bizde Safranbolu’ya gelerek Safranova projesini ve Safranbolu Safranın detaylarını en yetkili ağızdan öğrenmek ve istişarelerde bulunmak için Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmek istedik. Safran ile ilgili pek çok ülke ziyaret ettim. Safranovada yetiştirilen safranı çok beğendim. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe ise, “Türkiye’nin Avrupa Birliğinden  Coğrafi İşaret alan ilk baharatı olan safranımızın marka değerini korumak ve üretim kapasitesini artırmak için çalışamaya devam edeceğiz.  Bugünde yurt dışından gelen misafirlerimizi ağırladık. Gelenlerin Türkiye’den bir çok safranı incelemiş olmaları ve Safranova’da yetiştirilen safranın kalite olarak çok üst seviyede olmalarını onlardan da duymak bizlere son derece memnun etti.Tarımın parlayan yıldızı Safranovayı Safranbolu’nun markası haline getireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.