ŞAHİN: KARDEMİR BUGÜN AYAKTAYSA, AK PARTİ SAYESİNDEDİR!

ŞAHİN: KARDEMİR BUGÜN AYAKTAYSA, AK PARTİ SAYESİNDEDİR!
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Karabük milletvekili adayı Cem Şahin, seçim çalışmaları kapsamında halka hitaben yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarı döneminde Karabük’e çok büyük yatırımların getirildiğini söyledi. 

Yatırımların yanı sıra kapanma noktasına getirilen Kardemir’in tabiri caiz ise ipten alındığını belirten Şahin, “AK Parti’nin ilk yılları, yeni kurulmuş bir parti ve hükümet. Kardemir o yıllarda zor günler geçiriyor. Borç içinde ve ham made yok. Günlük ham made ile hayatını sürdürmeye çalışıyor. Kapandı kapanacak. İşçiler ücretsiz izinlere çıkıyor. Konu hükümete geldi ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kardemir’in kurtulması için büyük bir caba sarf etti. Tabi o dönem Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Ali Şahin’inde gayretleri, ısrarları ve kararlı duruşu Kardemir’i kurtardı. O dönem Karabük AK Parti milletvekilleri ve il başkanlarının da takipleri ile Kardemir’in borçları ötelendi. yeni yatırımlar için krediler açıldı. Bu gelişmeleri yakinen biliyorum. Bir çok çalışmaya, gayrete şahitlik ettim.” dedi.

“ÜCRETSİZ İZİNLER UNUTULMASIN”

Şimdi Kardemir’in ülkenin 24. büyük şirketi olduğunu, rekor karlar ettiğini ve istihdam yaratığının altını çizen Şahin, “Geçmişi kimse unutmasın. Bu fabrika nasıl bu günlere geldi kimse unutmasın. Ücretsiz izinler unutulmasın ki bir daha yaşanmaması için Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarına sahip çıkılsın. Şimdi 600 işçi alınacak ve önümüzdeki yıllarda yapılacak yatırımlar ile bu sayı artacak.” diye konuştu.

İki milletvekili adayı arkadaşı ile birlikte AK Parti ve Erdoğan’ın bu kente yaptıklarının devamını sağlamak, daha fazlasını almak için yola çıktıklarını anlatan Şahin, seçilmeleri halinde Karabük’ün daha çok kalkınması, refaha ulaşması ve büyümesi için durmadan çalışacaklarını, istihdam, sağlık ve doğal gaz konularında önemli gelişmelerin yaşanacağını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.