VEDAT YAŞAR CHP İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yayınlama: 04.10.2023
A+
A-

CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, 8 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan kongrede İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi mevcut İl Başkanı Abdullah Çakır’ın Milletvekili Aday Adayı olması nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından Karabük İl Başkanlığına atanan Vedat Yaşar, düzenlediği bir basın toplantısıyla 08 Ekim 2023 tarihinde yapılacak olan Olağan Kongrede CHP Karabük İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Bazı ilçe başkanları ve partililerin katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Yaşar “Bugüne kadar görevde olduğum süre zarfında partili arkadaşlarımız ve yönetimimizle birlikte özverili bir çalışma gerçekleştirdik. Gerek siyasi, gerek ise çevresel birçok olumlu ve olumsuz olayla karşılaştık. Bir yandan seçim çalışmalarını yürütürken, bir yandan da yaşana deprem felaketiyle ilgili çalışmalar yürüttük. Bilindiği üzere 08 Ekim 2023 Pazar günü 12. Olağan İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Bugün buradan açıklıyorum; gerçekleştireceğimiz Olağan İl Kongresinde Başkanlığa adayım. Bugüne kadar benimle birlikte partimizin her kademesinde görev almış arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizlere her zaman destek veren partililerimize de saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bizler bugüne kadar hiç kimse için taraf olmadık, kimse de bizi taraf olarak görmesin. Bizler Atatürk’ün kurmuş olduğu partimizin ilkelerine bağlıyız. Cumhuriyetçiyiz, halkçıyız, milliyetçiyiz, devletçiyiz, devrimciyiz ve laikiz. Bizleri bu yoldan kimse çeviremez. Önümüzdeki dönemde büyük değişimler yaşayacağız. Karabük Merkezde, Yenice’de, Ovacık’ta, Eskipazar ve Eflani’de büyük değişimler yaşayacağız. Safranbolu’da sergilediğimiz sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışını, merkez ve tüm ilçelerimize taşıyacağız. Bizler buna inanıyoruz. Çok çalışıp, hep birlikte başaracağız.” İfadelerini kulandı.

İl Başkan Adayı Vedat Yaşar, ‘Başka Aday var mı?’ şeklindeki soruya, şu ana kadar il başkanlığına yapılmış resmi bir adaylık başvurusu olmadığını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.