YAVUZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

YAVUZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Yayınlama: 23.11.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. Yavuz “Yaşamlarını her daim bilime, insanlığa ayıran ve insan yetiştiren, yurtsever tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarım” dedi.

Yavuz mesajında, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır… Zira Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” İfadelerine yer vererek “Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri; sizlerin yetiştireceği nesil, yine bu Cumhuriyetin ve Demokrasimizin yılmaz savunucuları olacaktır. Bunu en iyi yine Ulusumuzun kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.’ sözlerinden de net görebilmekteyiz..

Bu duygu ve düşünceler ışığında ‘24 Kasım Öğretmenler gününü’ kutlar, öncelikle baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diler, Yaşamlarını her daim bilime, İnsanlığa ayıran ve İnsan yetiştiren, Yurtsever tüm Öğretmenlerimize de saygılar/sevgiler sunarız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.