AK PARTİ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASINLA BULUŞTU

AK PARTİ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASINLA BULUŞTU
Yayınlama: 09.01.2024
A+
A-

Ak Parti Karabük teşkilatınca,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile bir yemek programı düzenlendi. Programda, basınla birlikte pasta kesildi.

Ak Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Safranbolu Mola Restaurant’ta bir yemek programı düzenlendi. Programa Ak Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, Ak Parti İl Başkanı Ferhat Salt, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Ak Parti Teşkilat üyeleri ile Karabük’te faaliyet gösteren medya kuruluşlarında çalışan basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Ferhat Salt, tüm basın çalışanlarının gününü kutlayarak “Basın sektöründe emek harcayan, hakikatin savunuculuğunu ve temsilciliğini yaparak demokrasiyi güçlendiren sizler, önemli bir görev üstleniyorsunuz. Her şart altında, gece-gündüz büyük özveri ile toplumun haber alma hakkını temin eden muhabirinden kameramanına, editöründen spikerine, yayın yönetmeninden medya sektöründe emek harcayan herkese, teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, Türkiye yüzyılı, iletişimin yüzyılı olacaktır. İletişimin en önemli unsurları arasında yer alan basın mensuplarımızın, ülkemizde ve şehrimizde yaşanan gelişmeleri gerçekçi ve sağlıklı bir perspektifle anlatmaya devam edeceklerine olan inancımız tamdır. Ak Parti olarak, mesleki ilkelerinden ödün vermeden görevini ifa ederken ülkemizin, şehrimizin gelişmesine ve ilerlemesine, birlik ve beraberlik ikliminin güçlenmesine katkıda bulunan medya mensuplarımızın her  zaman destekçisi olmaya devam ettik, devam edeceğiz.” dedi.

Programda kısa bir konuşma yapan Milletvekili Ali Keskinkılıç ise, seçim döneminde kendilerine verilen destekten dolayı tüm basın mensuplarına minnet ve şükranlarını sunarak “Seçim kampanyamız döneminde bizimle birlikte, aynı tempo içinde, yağmur altında, bazen kar altında, bazen soğukta bazen de sıcakta birlikte olduk. Sizler bizlerin sesini, topluma ulaştırdınız. Toplumun sesini de bize ulaştırıyorsunuz. Karabük’ün sesini Türkiye’ye, yeri geliyor dünyaya ulaştırıyorsunuz. Demokraside güçler ayrılığı prensibi vardır ve demokrasilerde basın dördüncü güç ve kuvvettir. Bu güçlerin sağlıklı ve uyumlu çalışması halinde, ülkede demokratik bir hayat devam edebilir. Geçmişten buyana bu ülkede basın özgürlüğü ve basının toplumdaki yeri konuları çok ciddi tartışmalar getirmiştir. Ama, gerçek şu; biz sizlerle birlikte olduğumuz sürece, topluma sesimizi ulaştırabilme durumundayız. Sizler oldukça, toplumun sesini duyma imkanına sahibiz.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ve yemeğin ardından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için hazırlanan pasta Basın Derneklerinin Başkanları, İl Başkanı Ferhat Salt ve Milletvekili Ali Keskinkılıç tarafından kesildi.       

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.