AKDOĞAN: 2. TURDA KAZANAN KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAKTIR

AKDOĞAN: 2. TURDA KAZANAN KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAKTIR
Yayınlama: 24.05.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2 Tur Seçimlerinde Genel Başkanları ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için CHP Karabük teşkilatı ve ittifak ortağı partilerin seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla Karabük’e geldi.

İl Merkezi ve ilçelerde ziyaretler yapacak olan Akdoğan, seçim çalışmaları öncesi CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, CHP eski İl Başkanları, İlçe Başkanları ve partililer ile İttifak ortağı siyasi partilerin milletvekili adayları, il başkanları ve yöneticileri katıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay 28 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çekerek, herkesin sandığa giderek oyunu kullanması gerektiğini ifade etti. Akay, “Önemli bir seçim dönemi geçirdik. Ama 28 Mayıs’ta son noktayı koymamız gerekiyor. 28 Mayıs’ta halkımız gereken cevabı verecektir. Tek adam rejimini devirip, parlamenter sisteme geçip, demokratik, hak, adalet içinde yaşayacağımız bir ortama geçişi sağlayacağız.  Kadınlarımız ve gençlerimiz bizim için çok önemli. Seçimin kaderini onlar belirleyecektir. Lütfen sanığa giderek demokratik bir şekilde oyunuzu kullanın.” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Umut Akdoğan ise Karabük’ten bir milletvekili çıkarmalarının mutluluğunu yaşadıklarını, ancak Karabük’ün bir değil kendisi ile birlikte iki milletvekili olduğunu ifade ederek “Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri öncesi Karabük’te yoğun bir çalışma yapacağız. Karabük benim için önemli. Ben Karabük’lü bir ailenin yanında büyüdüm. Karabük’ü yakından tanırım. Karabük’te milletvekili çıkarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ama bilin ki Karabük’ün iki milletvekili var.” dedi.

Akdoğan, yeni bir yüzyıla hazırlandıklarını ifade ederek “Yoğun seçim kampanyası dönemi geçirdik. Biz kampanya boyunca kamuoyuna, seçmenlerimize umut vermek istedik. Çünkü Türkiye’nin yeniden ayağa kalkmaya ihtiyacı var. Yeni bir yüzyıla hazırlanıyoruz. Yeni yüzyıla umut, barış ve kardeşlik aşıladık. Biz bugün burada milletvekilleri olarak bulunuyoruz ama Pazartesi’den sonra iktidar milletvekilleri olacağız. En büyük dileğimiz Türkiye’nin 15 gün daha zaman kaybetmemesiydi. Biz seçimi ilk turda bitirmek istiyorduk, ama ikinci tura kaldı. Bu ilk kez oluyor. Şunun altını çizeyim birinci turda kazanan yoktur. 2. Turda ise kazanan 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Buna inanın. Biz emeklimize Kurban bayramı öncesi 15 bin lira bayram ikramiyesi vaat ettik. Biz hiçbir emekli maaşı asgari ücretin altında kalmayacak dedik. Gençlerimize, topluma vaatlerde bulunduk Ama bize çok az kişi bunu nasıl yapacaksınız diye sordular. Yapma yöntemimiz de belliydi. Biz çalmayacağız, israfı önleyeceğiz, liyakatlı kadrolarla bu ülkeyi namusla yöneteceğiz dedik. Bu ülkenin kaynakları kendine yeter. Fakat biz olur olmaz propagandalarla karşı karşıya kaldık. İlk turda kalp yapıyordunuz, ikinci turda masaya vuruyorsunuz diyorlar. Onlar bize biz daha iyi yaparız, siz daha kötü yaparsınız demediler. Bizi milliyetçiliğimizle sınamaya kalktılar. Bizi terör örgütleriyle bir çuvala koymaya kalktılar. Siz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini terör örgütleriyle aynı sayfaya yazmaya kalkarsanız, biz o sayfayı yırtar atarız, o kağıdı buruşturur yüzünüze fırlatırız.” dedi.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.