BAKKA 118 PROJEYE 168 MİLYON TL DESTEK SAĞLADI

BAKKA 118 PROJEYE 168 MİLYON TL DESTEK SAĞLADI
Yayınlama: 17.03.2023
A+
A-

Vali Fuat Gürel, 2023 yılı kurum denetimleri kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Karabük Yatırım Destek Ofisini ziyaret etti. Vali Gürel, Ofis Koordinatörü Sakin Eren’den 2022 yılında yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.

Sakin Eren brifinginde şu bilgilere yer verdi: “Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Girişimciliğin Desteklenmesi faaliyetleri kapsamında Kooperatifciliğin Desteklenmesi adına Karabük Valiliği Lezzet Şenlikleri etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

Filyos Sonuç Odaklı Program Kapsamında Komite Toplantısına Katılım Sağlanarak Komite tarafından Önümüzdeki dönem için Filyos Projesinin Bölge ve İlimiz Yönünde Değerlendirmesi Yapılmıştır.

Ajans Destekleri kapsamında il genelinde 118 projenin toplam maliyeti  168 Milyon TL olarak gerçekleşmiş, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu projelerin 101 Milyon 15 Bin TL Hibe desteği sağlamış, projelerin sonunda 503 kişiye istihdam sağlanarak 5 Bin 432 kişinin de eğitim alması sağlanmıştır.

2022 yılında SOGEP destekleri kapsamında Dijital Tabanlı Mesleki Eğitim Merkezi, İyi Tarım Uygulamaları ve Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği, Genç İstihdamı Projesi ile El Ele Doğal Ürüne Projeleri başlatılmış olup halen devem etmektedir.

Tanıtım Faaliyetleri kapsamında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği kapsamında Uluslararası Demir Çelik Fuarına katılım sağlanarak, Karabük ilinin yatırım imkânlarının tanıtımı, İhracat olanaklarının arttırılması, ülkemizin kendi imkanları doğrultusunda gerçekleştirdiği yatırım çabalarının eksiksiz sürdürülmesi ve bu çabaların ülke genelinde farkındalık yaratmasının amaçlanmıştır.

2022 yılında 96 yatırımcımıza yüzyüze, telefonla ve e-mail yoluyla olmak üzere teşvik ve destekler başta olmak üzere bilgilendirme yapılmış, ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan  www.yatirimadestek.gov.tr adresinde yer alan soru cevap kısmında Karabük ilinde yatırım yapmak isteyen iki yatırımcımıza bilgilendirme yapılmıştır

2022 Karabük İlimizde Yatırım Yapmak İsteyen Yatırımcılar için Ön Fizibilite Raporu Hazırlanmıştır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.