BAŞKAN KÖSE’NİN 19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN KÖSE’NİN 19 MAYIS MESAJI
Yayınlama: 18.05.2023
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 1919’un kurtuluş mücadelemizin başlangıcı ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ne giden sürecin en büyük adımlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Köse mesajına şöyle devam etti: “Zor şartlar altında kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm dünyanın imrenerek baktığı bir mücadelenin eseridir. Vatan toprağı için kazanılan bu mücadele, sonrasında atılan dev adımlarla sonsuza dek pekişmiştir.

Bizlere düşen görev ise gençlerimize fırsat eşitliği yaratmak, gelecek kaygısı yaşamadıkları, özgür ve özgüven içinde yetişecekleri bir ortamı onlara sunmaktır. Bizler bu bağlamda Safranbolu Belediyesi olarak gençlerimize bu ortamı sağlamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

İçerisinde bulunduğumuz zor günlerde dahi; Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk günündeki heyecan, 10. yılındaki gibi coşku bu gün de, yarın da sönmeyecek olan bir alevdir, her yıl katlanan bir gurur hikâyesidir.

Bu vesile ile Atamızın izinde hiç durmadan yürüyeceğimizi yineliyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve ülkemizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.