BAŞKAN KÖSE’NİN TURİZM HAFTASI MESAJI

BAŞKAN KÖSE’NİN TURİZM HAFTASI MESAJI
Yayınlama: 14.04.2023
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Köse mesajında, “Tarihi ve kültürü ile Safranbolu’muzu, Türkiye’nin turizm başkenti yapmak için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Elif Köse mesajına şöyle devam etti, “Bilindiği üzere Safranbolu tarihi ve kültürel değerleri ile yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği destinasyonlardan birisidir.

Türk misafirperverliğini en güzel örneklerini sergileyerek insanların buradan mutlu ayrılması için çeşitli projeleri hayata geçirdik. Tarihi hanları, hamamları, konakları, cumbalı evleri, köprüleri, Arnavut kaldırımları, kendine has lezzetleri ve muhteşem doğası ile Ülkemizin cennet köşelerinden birisi olan ilçemizde kentimize dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizi memnun etmek için çalışmalarımıza da devam ediyoruz.

Safranbolu’muzu tanıtmak, şehrimize gelen turist sayısını ve turizmden elde edilen geliri arttırmak için yaptığımız çalışmaların sonuç vereceğine inanıyor, bu bağlamda bölgemizin refah ve huzur katsayısının da artacağını düşünüyorum.

Pandemi ve savaşlar gibi küresel çapta yaşanan pek çok hadise turizmi ve turizm adına çalışanları olumsuz yönde etkilese de bu zor günleri kısa sürede atlatacağımızı düşünüyorum. Umarım henüz başında olduğumuz 2023 turizm sezonu herkes için güzel ve bol kazançlı bir sezon olur. Bu vesileyle turizm ve turizmin gelişmesinde emeği olan herkesin Turizm Haftası’nı kutluyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.