BAŞKAN RAFET VERGİLİ’DEN EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK HABER

BAŞKAN RAFET VERGİLİ’DEN EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK HABER
Yayınlama: 18.01.2024
A+
A-

HABER: İsmail ÖZCAN –Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili’den, tüm emeklileri sevindirecek haber geldi. Hükümet emeklilerin durumunda ciddi bir iyileştirme yapıncaya kadar Karabük’te yaşayan tüm emekliler Karabük Belediyesi Toplu Taşıma Araçlarından ücretsiz yararlanabilecek. Ayrıca tüm emekliler Karabük Belediyesi içme suyundan da ücretsiz yararlanacak.

Hükümetin emekli zamlarını açıklamasının ardında büyük bir hüsran yaşayan emeklilere, Karabük Belediye Başkanından moral olacak ve ciddi bir katkı sağlayacak hamle geldi. Emeklilerin özellikle 10 Bin TL civarında maaş alan emeklilerin bu maaşla asla geçinemeyeceğini belirten Başkan Rafet Vergili, buna hiçbir hükümetin dayanamayacağının altını çizerek acilen iyileştirme yapılması gerektiğini söyledi.

Konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük belediyesi olarak imkanlar ölçüsünde tüm emeklilere katkı sağlayacaklarını belirtti.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ SYAHAT DEVAM EDECEK

Seçim süreci içinde kendileri ile ilgili bazı söylemler çıkartıldığını belirten Başkan Vergili, 65 yaş üstü vatandaşların Karabük Belediyesi Toplu Taşıma Araçlarından ücretsiz yararlanması konusuna açıklık getirdi. Başkan Vergili “Artık yerel seçim süreci başladı. Bu süreç içinde farklı senaryolar üretiliyor. Neymiş, seçimlerden sonra 65 yaş üstü vatandaşların Karabük Belediyesi toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması kaldırılacakmış. Mahalle gezilerimizde sık sık bu sorularla karşılaşıyoruz. Biz bugüne kadar vermiş olduğumuz hiçbir sözü çiğnemedik, verdiğimiz bütün sözleri yerine getirdik. Bizim yeni otobüsleri alış nedenlerimizden birisi de 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz seyahatlerini sağlamaktı. Bugüne kadar ücretsiz seyahatlerini sağladık, bu uygulamamız bundan sonrada devam edecektir. Karabük Belediyesi toplu taşıma araçlarından 65 yaş üstü vatandaşlarımız ücretsiz seyahat etmeye devam edeceklerdir.” dedi.

EMEKLİLERE SU VE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK

Emeklilere mevcut şartlar içinde katkı sağlamak adına Belediye olarak bazı kararlar aldıklarını belirten Başkan Vergili “ Türkiye şartlarında emeklilerimizin çoğunluğunun durumları iyi değil, hiç  iç açıcı değil. Tahmin ediyorum ki ileriki günlerde hükümet emekliler için farklı farklı iyileşmeler yapacaktır. Karabük Belediyesi olarak hesaplarımızı inceledik ve değerlendirdik. Biz de bu iyileşmeler yapılana kadar, tüm emeklilerimiz için su ücreti almayacağız. Su ücretsiz olacak. Ayrıca toplu taşıma araçlarımız da tüm emeklilerimiz için ücretsiz olacak.” dedi.

BUNA HİÇBİR HÜKÜMET DAYANAMAZ

Emeklilerin durumunun gerçekten içler acısı olduğunu ifade eden Başkan Rafet Vergili, Hükümeti derhal yeni iyileştirmeler yapması gerektiğini söyledi. Vergili “7 Bin ila 10 Bin lira arası alan emeklilerimizin durumu gerçekten sıkıntılı. Bu durum düzeltilinceye kadar bizim bu desteğimiz devam edecek. Emekliler bu şekilde ezilmeye devam edecekse, biz belki de daha farklı iyileştirmeler de yapamaya çalışacağız. Ancak emeklilerimizin durumu düzeltilirse, bu durumu o zaman yeniden değerlendiririz. 10 Bin lira maaşla hiç kimse geçinemez. Hükümet bu konuda mutlaka iyileştirme yapmayı düşünecektir. Buna hiçbir hükümet dayanamaz.” şeklinde konuştu.

ULAŞIM A.Ş. HENÜZ YENİ BİR ŞİRKET

Belediye çalışanlarının maaşlarında ciddi iyileştirmeler yapan Başkan Vergili, Ulaşım A.Ş. personelleri ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Belediyemiz Personel A.Ş. çalışanlarına iyi bir iyileştirme yaptık. Ancak bünyemizdeki Ulaşım A.Ş’de çalışanlarımız bundan yararlanamadı. Bunun nedeni, burada çalışan arkadaşlarımız yeni işe başladılar. Daha 3-5 ay oldu. Hatta bazıları deneme sürecinde. Ancak ilerleyen zamanlarda süreçlerini tamamlayarak sendikalı olduklarında onlarda bu haklardan faydalanacaklardır.“

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.