BAŞKAN SÖZEN: ARTIK SAHADA DAHA GÜÇLÜYÜZ

BAŞKAN SÖZEN: ARTIK SAHADA DAHA GÜÇLÜYÜZ
Yayınlama: 01.02.2024
A+
A-

Karabük İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantısı, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı.

Başkan Sözen, toplantının açılış konuşmasında 2023 yılında yapılan çalışmaların aynı özveri ile 2024 yılında da devam edeceğini söyledi.

Şubat ayı olması nedeniyle yeni yatırımların, yeni planların, yeni programların şekillenmeye başladığı bir ay içerisinde olunduğunu ifade eden Başkan Sözen; “Önceki yıllara göre daha şanslıyız. Makine parkımız daha güçlü, üretim tesislerimiz daha aktif çalışıyor. Artık satın alma, ihale etme gibi bir derdimiz yok. Kendi kendine yeten bir kurum olma hüviyetimiz olduğu gibi dışarı satış arz edebilen hatta dışarı makine kiralayabilen bir kurum haline gelmiş bulunmaktayız” dedi.

Bölgemizin ve İlimizin en güçlü makine parkına sahip olduklarını ifade eden Başkan Sözen; “Makine parkımıza kazandırdığımız 7.795.000 TL değerindeki (KDV dahil)  Rok (Kaya Delici) makinemiz sahadaki gücümüzü artırmaya devam ediyoruz. Alınan bu makine ile dışardan hizmet aldığımız işi, kendi iş makinamız ile yapacağız ve 2024 yılı içerisinde de bu makine ile 2.500.000 TL kazanç sağlamayı hedefliyoruz. Bu araç ile Özel İdaremizin üstünden büyük bir yükü daha kaldırmış bulunuyoruz. 2025 yılında ise elde etmiş olduğumuz gelirle makinemizin maliyetinin üstünde bir kazanç sağlamayı planlamaktayız” diye konuştu.

“2023 YILINDA 120 KÖYDE 223 KM ASFALT SERİLDİ.”

Başkan Sözen; “Sorumluluk sahamızda; 132 km parke, 779 km sıcak asfalt, 395 km sathi kaplama ve 1.674 km stabilize yol olmak üzere toplam 2.980 km yol ağında 2023 yılında 121.000 ton BSK kullanarak 223 km sıcak asfaltı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca 15.000 ton ilave üretim yaparak Kaan yol şirketine satışını gerçekleştirdiğimiz miktar ile birlikte toplam 136.000 ton BSK üretime ulaşmış bulunmaktayız” dedi.

BAŞKAN SÖZEN, “2023 YILINDA 54 KÖYDES PROJESİ TAMAMLANDI”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle Cumhuriyet tarihinin ülkemizdeki kırsal altyapının desteklemesi adına en büyük projesi olan KÖYDES Projesi ile 2023 yılında 54 projenin tamamlandığını vurgulayan Başkan Sözen; “KÖYDES kapsamında 2023 yılı için 60 Milyon 503 Bin TL ödenek tahsis edilerek, 29 adet yol, 24 adet içme suyu, 1 adet atık su olmak üzere toplamda 54 adet proje hayata geçirildi. Ayrıca belirtmek istediğim diğer husus KÖYDES kurulduğu günden bugüne ilimize 335.368.398,00 TL ödenek tahsis edilmiş olup 800 yol, 767 içme suyu, 37 kanalizasyon, 19 sulama olmak üzere toplam 1.623 proje hayata geçirildi. Bunun yanında geçen hafta içerisinde Sayın Valimizin başkanlığında Kaymakamlarımız, Genel Sekreterimiz ve Şube müdürlerimizle birlikte KÖYDES tahsisat komisyonu ön toplantısını gerçekleştirdik ve İlçelerimizden gelen programları tek tek değerlendirme imkânımız oldu. Önümüzdeki ay itibariyle KÖYDES ödeneklerini bekliyoruz. KÖYDES ödenekleri geldiğinde tüm programlarımız netlik kazanmış olacak. Yeni çalışma sezonunda başarılı bir şekilde İl Özel İdaremizde temsil eder konumda olacağız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN “KAR YAĞIŞLARINDA HİÇBİR VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEDİK”

Geçtiğimiz hafta sonu İlimiz genelinde etkili olan kar yağışı sonrası Karabük İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin yaptığı çalışmalara da değinen Başkan Sözen; “Kar yağışıyla birlikte sorumluluk sahamız olan köy yollarına karla mücadele ekiplerimiz ivedilikle müdahale etti. Ekiplerimiz 7/24 görev başında kalarak; 2023 yılı sonu ve 2024 yılı ocak ayında etkili olan kar yağışı sonrasında 228 köyde toplam 2.637 km yolda karla mücadele çalışması ekiplerimizce yapıldı. Ayrıca taşımalı eğitim yapılan yolların açık tutulması, hasta vatandaşlarımıza öncelik verme adına 112 Acil, AFAD ve Jandarma ile koordinasyon halinde çalışarak vatandaşlarımızın mağdur olmasını engelledik” diye konuştu.

BAŞKAN SÖZEN “MİLLETİMİZİN HİZMETKÂRI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Sözen konuşmasının sonunda; “Bu gelişmeler ışığında ve yapılan çalışmalar değerlendirildiğinde isabetli ve hızlı kararlar alabilen, aldığı her kararın takipçisi olan bir İl Genel Meclisi, Meclisin aldığı tüm kararları aksatmadan uygulayabilen bir İdare ile gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla gerek kırsaldaki altyapı yatırımları gerekse diğer yatırımlarla 2023 yılında da ön plana çıkmıştır. Şimdiye kadar sahada yapmış olduğumuz çalışmalar İlimiz genelinde yaşayan vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu yıl içerisinde ortaya koyacağımız çalışmalar ve uygulayacağımız projelerle daha güçlü daha azimli ve emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Bu meclis milletimizin hizmetkarı olmaya devam edecektir.

Vatandaşlarımızın Meclisimize olan teveccühüne ve güvenine layık olma adına çalışmalarımız ve gayretimiz artarak devam edecektir. Tüm bu devasa ödeneklerin ilimize tahsisinde başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Merkezi hükümetimize, Milletvekillerimize ve Bakanlarımıza, tahsis edilen ödeneklerin yatırıma dönüştürülmesinde başta Sayın Valimize, siz değerli İl Genel Meclisi Üyelerimize, Genel Sekreterimize, çalışanlarımıza, yapılan tüm bu çalışmaların ve hizmetlerin kamuoyuna duyurulmasında büyük emeği ve gayreti olan yerel basınımıza şükranlarımı arz ederim” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.