BAYRAM KARADAĞ CHP’DEN ADAY ADAYI

BAYRAM KARADAĞ CHP’DEN ADAY ADAYI
Yayınlama: 20.03.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük teşkilatında uzun yıllar İl Başkanlığı dahil partinin her kademesinde görev alan Bayram Karadağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine giderek Karabük Milletvekili Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

İşçi baretini takarak yaptığı Aday Adaylığı başvurusunu sosyal medya hesabından paylaşan Karadağ “28 Dönem Milletvekilli Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partimizden Aday adaylığı başvurumu yaptım.

Genç Türkiye Cumhuriyetinin Ağır sanayii hamlesinin temelinin atıldığı, demirle kömürün buluşup çelik olduğu Karabük’ten geliyorum. Türkiye Taş Kömürlerinde Emekli Maden İşçisi Bayram Dayının oğluyum. Madencinin sesi olmak için aday oldum.

16 yaşında Çırak olarak girdiğim sanayide çırakların, çocuk işçilerin sesi olmak için aday oldum.

20 yaşından bu güne kadar çalıştığım 1600 derece sıcaklıkta çelik üreten, emeğini, terini çeliğin içine katan çelik işçilerinin sesi olmak için aday oldum.

Kamuda ezilen kamu emekçilerinin sesi olmak ve liyakatı kamuda geçerli kılmak için aday oldum.

Alnının teriyle namusluca çalışan sanayicinin, iş adamının, esnafın, doktorun sesi olmak için aday oldum.

EYT Yasasından mağdur olan Bağkur emekçilerinin Sesi olmak için aday oldum

Öğretmenlerin Mecliste sesi olmak ve ücretli öğretmenliğin sona ermesi atanamayan öğretmen ayıbının ortadan kaldırılması için aday oldum

İş beğenmeyen AK çocukların değil, fırsat eşitliğini eğitimde fırsat eşitliği verilmeyen aç çocukların haklarını savunmak için aday oldum.

Tarlada ürünü çürüyünce ne yapacağım diye kara kara düşünen, çiftçilerin yanında olmak için aday oldum.

Domatesin kilosunu 30 TL olduğu, Emeklilerin pazarın en ucuz olduğu akşam saatlerinde değil de eskiden olduğu gibi un ve şekeri 50 Kiloluk çuvallar ile alabildiği, fırından 1 gün önceki bayat ekmeği değil de günlük taze ekmeği satın alabilsin diye aday oldum.

Valilik binasının çakma olduğu, planlamadan yoksun yapılan hastanelerin, yurtların, göletlerin, binaların açılmadan kaydığı yıkıldığı, girişindeki kavşağın labirente döndüğü bir girenin bir daha çıkamadığı Karabük’e nefes olmak için aday oldum.

Hastanesinde doktor bulunmayan, randevu alınamayan Karabük’te insanlar hastaneye gönül rahatlığı ile gidebilsin diye aday oldum.

Yaşanılan değil, yaşanılabilir bir Karabük,

Yaşanılabilir bir Türkiye için aday oldum!

Sayın Genel Başkanım Türkiye’nin 13.Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gücüne güç katmak için aday oldum. BAŞLIYORUZ…” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.