BELGESELİN ÇEKİMLERİ KARABÜK’TE YAPILIYOR

BELGESELİN ÇEKİMLERİ KARABÜK’TE YAPILIYOR
Yayınlama: 20.06.2024
A+
A-

Belgesel yönetmeni ve köşe yazarımız Cemalettin İrken, yeni belgeselinin çekimlerine başladı. “Nazlı Hanım’ın Telaşları” adlı belgeselin çekimleri Karabük ili Ovacık ilçesi Abdullar köyünde yaşayan Nazlı & İrfan Koca çiftinin yaşamından kesitleri, köydeki gelenek ve görenekleri ekranlara taşıyacak.

Belgesel çekimleri için İzmir’den gelen yönetmen Cemalettin İrken, şunları söyledi: “Koca ailesi, kış aylarında Safranbolu’da oturuyor, ara sıra köye gidip arıları ve evi kontrol ediyor. Çiçeklerin tomurcuklanmalarıyla heyecan, telaş ve göç başlıyor. Koca ailesinin aktarımıyla; “Küçük köyümüzde üç – beş komşu, arılarımız, tavuklarımız, meyve ağaçlarımız, can kuşumuz Atacan, bizim yaşam kaynağımız, heyecanımız, telaşımız. Tatlı telaşımız. Gürültü ve karmaşadan uzak köyümüzde umutlu, mutlu ve meşakkatli bir dönemi yaşıyoruz. Uzaktaki evlatlarımız, torunlarımız Kaan Ata, Deniz Efe, kardeş ve akrabalar ile telefonda görüntülü görüşmelerimizle özlem gideriyoruz.’’     

‘Nazlı Hanım’ın Telaşları’ belgeselinin çekimleri, aralıklarla Kasım ayına kadar sürecek. Ocak 2025’te seyirciyle buluşması planlanıyor. Yönetmen Cemalettin İrken, ‘İZMİR… İZMİR’ belgeselinin çekimlerine de devam ediyor.

Ülkemizde yaşanan güzellikleri bize aktaran, yüzümüzde gülümseme bırakacak bu belgeselleri, dört gözle bekliyoruz.

Nazli Hanimiin Telaslari 1 1 rotated
default
Nazli Hanimiin Telaslari 2
Nazli Hanimiin Telaslari 3
Nazli Hanimiin Telaslari 4
Nazli Hanimiin Telaslari 5
Nazli Hanimiin Telaslari 6
Nazli Hanimiin Telaslari 7
Nazli Hanimiin Telaslari 8
Nazli Hanimiin Telaslari 9
Nazli Hanimiin Telaslari 10
default
Nazli Hanimiin Telaslari 11
Nazli Hanimiin Telaslari 12
Nazli Hanimiin Telaslari 13
DCIM\101MEDIA\DJI_0274.JPG

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.