BURASI KARABÜK

Yayınlama: 05.07.2024
A+
A-

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI Sayın ALİ YAVUZ “TOKİ İHALE LİSTESİNDE SOĞUKSU 3.ETAP İHALESİ NEDEN YOK”

CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın ALİ YAVUZ, ARKADAŞLARI İLE BİRLİKTE Soğuksu Mahallesi’ne giderek 3.ncü Etap İnşaatların yapılması gereken yerde bir basın açıklaması yaptı..

Bilindiği gibi, Soğuksu 3.ncü Etap İhalesi 22 mayıs günü yapılmıştı..

Daha sonra, TOKİ İhale mevzuatındaki değişiklik nedeni ile bu ihaleyi iptal etti.

İhalenin iptalinden sonra AK Parti Karabük Milletvekilleri Sayın CEM ŞAHİN ve Sayın ALİ KESKİNKILIÇ, yeni ihalenin AĞUSTOS AYI içerisinde yapılacağını açıkladılar.

CHP Merkez İlçe Başkanı Sayın ALİ YAVUZ, yaptığı Basın Açıklamasında “TOKİ İHALE İLANLARI ARASINDA SOĞUKSU 3.NCÜ ETAP YOK..” dedi..

Buradaki gecikmelerin sebebi olarak AK Parti’yi gösteren CHP Merkez İlçe Başkanı Sayın ALİ YAVUZ, konuyu CHP Karabük Milletvekili Sayın CEVDET AKAY’IN TBMM zeminine taşıyacağını da belirtti.

Merkez İlçe Başkanı Sayın ALİ YAVUZ, CHP olarak konuyu her alanda izleyeceklerine dikkat çekerek “ÇOK GENİŞ BİR KİTLE MAĞDUR EDİLİYOR. YÜZLERCE İNSANIN UMUTLA BEKLEDİĞİ İŞ GERÇEKLEŞMİYOR..” dedi.

YÜZLERCE İNSANIN MAĞDUR EDİLDİĞİ SOĞUKSU, CHP’NİN GÜNDEMİNDE..

***

SOĞUKSU MAHALLESİ’NCE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER YAPMIŞ BİR KARDEŞ “2026 YILINDAN ÖNCE OLMAZ ..”

Geçtiğimiz gün SOĞUKSU Mahallesi bağlamında çok önemli görevler yapmış, şu an köşesine çekilmiş bir kardeş ile karşılaştık..

Hal hatır selamlaşma faslından sonra, SOĞUKSU 3.NCÜ ETAP İHALESİNİ sorduk. O Kardeş çok ilginç yaklaşımlar getirdi ve Soğuksu Mahallesi’nde bu işi bekleyenlerin, fazla umutlu olmamasını istedi.

Buna gerekçe olarak da “ÜLKENİN ÇOK CİDDİ BİR EKONOMİK SIKINTI ÇEKTİĞİNDEN..” yola çıktı ve deprem Bölgesi’nde bile istenen süratte bir çalışma olmadığını söyledi.

“SOĞUKSU SAKİNLERİ, 3.NCÜ ETAP İNŞAATLARIN YAPIMI İÇİN BANA GÖRE 2026 TARİHİNİ GÖZE ALSIN.. 2027 YILINDA, BELKİ KONUTLARI TESLİM ALABİLİRLER..” gibi bir yaklaşım sergiledi..

O kardeş bunları üç temel gerekçeye  oturttu..

Bir; ÜLKENİN GEÇTİĞİ AĞIR EKONOMİK SIKINTI..

İki; DEPREM BÖLGESİ’NDE BİLE AĞIR GİDEN KONUT ÇALIŞMALARI.,.

Üç; KARABÜK SİYASETİNİN, CİDDİ BİR ÖZGÜL AĞIRLIĞININ OLMAMASI..

O Kardeş bunları söyledi, siz ne dersiniz..?

***

SOĞUKSU MAHALLESİ’NDE YÜZLERCE KİŞİ, 3.NCÜ ETAP İHALESİ İÇİN AĞUSTOS AYINI BEKLİYO ve OLMAZSA..

İki seneyi aşkın bir süredir yılan hikayesine dönen, son olarak 22 mayıs günü yapılan ihalesi de “MEVZUATTA DEĞİŞİKLİK..” gibi fazla inandırıcılığı olmayan bir nedenle iptal edilen SOĞUKSU 3.NCÜ ETAP ihalesi, çok ciddi biçimde Karabük gündemine girdi..

CHP KONUYA BÜTÜN AĞIRLIĞI İLE ABANIYOR..

SOĞUKSU MAHALLESİ sakinleri, sanal medya üzerinden çağrılar yapıyorlar ve “AĞUSTOS AYINDA İHALE YAPILMAZSA BİR ARAYA GELELİM..” diyorlar..

Sanal Medyada, bu tür çağrıları gördük..

Eeee..! İhale yapılmadı, eylül ayı içerisinde SOĞUKSU Sakini 1000 kişi veya yarısı veya bir bölümü bir araya geldiler, ne yapacaklar MEVLİD-İ ŞERİF Mİ okutacaklar..

Bir tepki gösterecekler herhalde..

SOĞUKSU Mahallesi’nde etkin görevler almış bir kardeş, üç seçenekli bir görüş koymuştu ortaya ve onların içinden bize en önemlisi KARABÜK SİYASETİNİN ÖZGÜL AĞIRLIĞI OLMADIĞI iddiası gelmişti..

Şimdi bütün gözler, AĞUSTOS ayı içinde yapılacak yeni İhalede..

İhale yapıldıktan sonra da, İNŞAATLARIN SÜRATLE BAŞLAMASI..!!

***

KARDEMİR, 700 BİN TON ÜRETİMDEN 2.4 BİN TON ÜRETİME ÇIKARKEN, BÖYLE ŞATAFATLI TOPLANTILARLA MI

KARDEMİR, Devletten KARDEMİR’E geçerken yıllık 700 bin ton civarında üretim yapıyordu ve Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN ile Allah Ömrünü uzun etsin Sayın KAMİL GÜLEÇ böyle bir Tesis teslim aldılar..

700 BİN TON ÜRETİMDEN 2 MİLYON 400 BİN TONA ÇIKARTILDI TESİS.

Bu süreçte, hiç mi hiç 5 YILLIK STRATEJİK TOPLANTILAR falan yapılmadı, bizim bildiğimiz hiç öyle şatafatlı veya adına bilimsel falan da diyebilirsiniz, sosyetik düzenlemeler yapılmadı..

YAPILDIĞINI HATIRLAYANLAR VAR MI..?

8 Yıldır ciddi hiçbir yatırımın yapılmadığı KARDEMİR adına, Yönetim Kurulu, Genel Müdürlük Yetkilileri, Ünite Müdür ve Yetkilileri çok önemli bir toplantı yapmışlar iyi mi..?

YILDIZLARI BOL BİR OTELDE YAPILMIŞ TOPLANTI..!!

5 Yıllık Stratejik Toplantı yapılmış ve bakalım KARDEMİR’E YATIRIM / YATIRIMLAR yapılacak mı, yoksa 8 yıldır devam ettiği gibi süreç devam mı edecek..?

700 Bin ton üretimden, 2 milyon 400 bin tona çıkışta bunlar olmamıştı..

3 MİLYON TONA ÜRETİME ÇIKIŞTA veya ÇIKARTILIRSA böyle olacak gibi..!!

***

MEMUR EMEKLİSİNE YÜZDE 19.2, SİGORTA / BAĞ-KUR EMEKLİSİNE YÜZDE 24.7, ELEKTRİĞE YÜZDE 38 FALAN

Nihayet EMEKLİNİN dört gözle beklediği zamlar açıklandı ve MEMUR EMEKLİSİNE Yüzde 19.2, SİGORTA  Emeklisine yüzde 24.7 zam yapıldı..

BOZDUR / BOZDUR HARCA..

Ayrıca, herhangi bir refah payı falan da yok..!!

Eeee..!! NOLACAK ŞİMDİ..?

Geçen hafta elektrik fiyatına yüzde 38 zam yapıldı, akaryakıt fiyatlarına hemen her hafta ciddi mana da zamlar geliyor, EMEKLİYE YAPILAN ZAM demek ki yeterli görüldü / görülüyor..

ASGARİ ÜCRET ALANLARA İSE, ZAM YOK..

Şimdi, örneğin KARDEMİR ÇALIŞANLARI zam bekliyorlar, TEFE / TÜFE farkı falan denilen zam yüzde kaç olarak uygulanacak ve üstüne de yüzde 1 refah payı eklenecek..

EMEKLİ ve ASGARİ ÜCRETLİ geçim sıkıntısı içinde, bu besbelli..

Ülkemizde bir kesim, en azından geçim sıkıntısı içinde değil..

BİR KESİM İSE, BİR ELİ YAĞDA, BİR ELİ BALDA YAŞIYOR..

Müthiş bir gelir adaletsizliği, dengesizlik var Ülkemizde..

***

MHP İÇİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMİŞ BİR KARDEŞ; CUMHUR İTTİFAKI ELİMİZİ / KOLUMUZU BAĞLIYOR.

MHP İçinde aktif ve önemli görevler almış bir kardeş ile sohbet ettik, yaşanan gelişmelerden müthiş rahatsız olduklarını söyledi..

Ülke genelinde de, Karabük özelinde de yaşanan SOSYO / EKONOMİK GELİŞMELERDEN müthiş rahatsız olduklarını söyledi..

O ZAMAN BUNU KAMUOYUNA NEDEN AÇIKLAMIYOR SUNUZ dedim.

Cumhur İttifakı ellerini / kollarını bağlıyormuş, öyle söyledi..

Peki ÜLKE GENELİNDE ELEŞTİRECEĞİNİZ NE VAR diye sordum..

KAYSERİ OLAYLARINI söyledi, Kayseri ve diğer bazı İllerdeki olayların gelişimine, TOZ KONDURULMAYAN ve sayılarını kimsenin kesin bilmediği  Suriye, Afgan, Irak  ve diğer Ülkelerden gelen sığınmacılara bağladı..

Çekilen, EKONOMİK SIKINTILARA dile getirdi sözlerini

Karabük Özelinde ise Belediye Başkanı’nın Seçim öncesi verip, şu an tutmadığı TÜM EMEKLİLERE, EVLENEN GENÇLERE verdiği sözleri dile getirdi..

En ilginç değerlendirmesini en son yaptı..

“AH, CUMHUR İTTİFAKINDAN BİR ÇIKSAK, OYLARIMIZ YÜZDE 20..” dedi.

***

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI Sayın KENAN YILMAZ “YÜZDE 24.73, ARTI 1 REFAH PAYI ZAM VAR..!”

Özçelik-iş Sendikası Karabük Şube Başkanı Sayın KENAN YILMAZ, son zamlarla ilgili olarak bilgi verdi ve Enflasyon olarak açıklanan yüzde 24.73 oranına, yüzde 1 oranında zam verilecek dedi.

Sayın KENAN YILMAZ, KARDEMİR ile yapılan SÖZLEŞMENİN 4.ncü döneminde yer alan “ENFLASYON ARTI YÜZDE 1 ZAM..” maddesi gereğince maaşlarımıza yüzde 25.73 oranında bir artış yansıyacaktır bilgilerini verdi

Bu arada Sayın KENAN YILMAZ, Karabük Şubesi olarak “BİRÇOK HADDEHANE İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPTIKLARINA..” işaret etti ve “ORALARDA DA  REFAH PAYI OLARAK YÜZDE 1-2-3 GİBİ DEĞİŞİK ZAM ORANLARI VAR. ENFLASYON ARTI SÖZLEŞMEMİZDEKİ ZAM ORANLARI YANSIYACAK..” ifadelerini kullandı.

Bu arada gerek çalışanlar, gerek memurlar, gerek emekliler TUİK’E ATEŞ PÜSKÜRÜYORLAR ve maaşlarının yarı miktarının, açıklanan düşük ENFLASYON NEDENİ ile güme gittiğinden yakınıyorlar.

Bilindiği gibi ENAG isimli bir Kuruluş enflasyonu yüzde  113, İSTANBUL SANAYİ ODASI Yüzde 82 gibi rakamlarla açıklamıştı..

TUİK’İN açıkladığı düşük rakamlar yapılan zamları çok etkiledi, zamlar düşük çıktı görüşünden yola çıkan geniş çevreler TUİK önünde kınama toplantıları yapıyorlar..

KARDEMİR İŞÇİLERİNE YÜZDE 25.73 ZAM YAPILIYOR..

***

ÖZÇELİK-İŞ ŞUBE BAŞKANI Sayın KENAN YILMAZ  “İSKENDERUN YOLBULAN’DA GREV. BURADA JEST YAPILDI.”

ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Karabük Şube Başkanı Sayın KENAN YILMAZ “KAMUOYU’NA YANSIYAN YOLBULAN İŞYERİNDEKİ GREV İSKENDERUN’DA. KARABÜK’TE, SENDİKAMIZA ADETA JEST YAPILDI..” dedi.

Karabük YOLBULAN Haddehanesinin çalışmadığına işaret eden Şube Başkanı Sayın KENAN YILMAZ  “TOPLAM 15 CİVARINDA ÇALIŞAN VAR ve Sayın ŞADİ YOLBULAN BÜYÜK BİR ANLAYIŞLA SÖZLEŞMEYİ HEMEN İMZALADI..” yolunda bilgiler verdi.

Kamu oyunda YOLBULAN İŞYERİNDE GREV VAR denilince, insanların Karabük gibi algıladığının da altını çizen Özçelik-İş Sendikası Şube Başkanı Sayın KENAN YILMAZ. yapılan grevin İSKENDERUN’DA olduğunu söyledi..

Bilindiği gibi İskenderun YOLBULAN Tesisleri, Ailenin ayrı bir koluna ait..

Özçelik-İş Sendika Şube Başkanı, buna işaret eden açıklamalar yaptı..

Yazarın Son Yazıları
21.03.2024
16.03.2024
26.02.2024
15.03.2024
25.04.2024
28.05.2024
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.