BURASI KARABÜK

Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

KARDEMİR ÇALIŞANLARI BAŞTA, MAAŞINI TÜİK VERİLERİNE GÖRE ALAN HERKES ÊLEKTRİK ZAMMI KADARCIK.!

Maaşını TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranına göre alan hemen herkes, bu Kuruma saydırıyor, hem de ne saydırma Yarabbi ve buna da haksız demek çok ama çok zor..

Başta KARDEMİR işçileri, ne saydırıyorlar..

Dün birkaç kardeş “YAHU HİÇ DEĞİLSE, YAPILAN ELEKTRİK ZAMMI KADAR ENFLASYON AÇIKLANSAYDI, AYLIK KAÇ BİN LİRA FAZLA MAAŞ ALIRDIK..” falan dediler..

Bilindiği gibi Elektrik fiyatlarına, yüzde 38 zam yapılmıştı..

MAAŞLARA ise yüzde 24.73 oranında zam yapılıyor..

Hoş, 19 küsur zam yapılanda var ya..!!

Ülkemizin yüzde / yüzüne yakın bölümü TÜİK’e saydırıyor galiba, bir de TÜİK’in enflasyonu belirlerken kullanıp üzerinde hesap yaptığı fiyatları açıklayan basın / yayın organları oldu..!!

Örneğin dana kıymayı 435 liradan, günlük gıda maddelerini çok gerilerden hesaplıyorlarmış ve enflasyonu o fiyatlar üzerinden hesaplayıp, açıklıyorlarmış..

TÜİK’E anormal biçimde tepki var, özeti bu.

***

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI ALANLAR İÇİN “İYİLEŞTİRME HESAPLARI YAPILIYORMUŞ..!!” SANKİ ÖTEKİLER İYİ DE.

Siyasi İrade en düşük emekli maaşı alanlar için, iyileştirme yapmak üzere çalışmalar yapıyormuş. Ne diyelim, hay Allah razı olsun, Ülkemiz insanını yoksullaştıranlardan Allah razı olsun.

EN DÜŞÜK 10 BİN LİRA MAAŞ ALANLARA YÖNELİK ÇALIŞMA VARMIŞ.

Sanki 13-15 bin lira alanlar çok rahat geçiniyorlar da..!!

Ne diyor CHP Genel Başkanı Sayın ÖZGÜR ÖZEL, lütfen kulak verin ne diyor Sayın ÖZGÜR ÖZEL “EMEKLİ EN AZ ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ ALMALI.ESKİ DÖNEMDE BİR EMEKLİ 1.6 ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ ALIYORDU..”

Eeeee..! Ne olacak şimdi..

Siyasi İrade 10 bin olan maaşı, 12 bin yapmak üzere çalışıyor..

Bir başka Siyasi İrade ise “VERGİSİNİ SİLDİKLERİNİZDEN, VERGİLERİ HAKKI İLE ALIN. EMEKLİNİN MAAŞINI  DA EN AZ ASGARİ ÜCRET KADAR YAPIN..” demiyor mu, böyle feryat etmiyor mu..?

Gerçi, bizim emeklimiz de enteresandır ya..

Öyle olmasa “HER DİNİ BAYRAMDA BİR ASGARİ ÜCRET KADAR MAAŞ VERECEĞİ. BU BAYRAM DA İSE 15 BİN LİRA İKRAMİYE ÖDEYECEĞİM..” diyene değil, 3 BİN LİRA verecek olana inandı ya..!!

EMEKLİ gerçekten sıkıntı da, emekli gerçekten perişan..

***

SEÇİMLER SIRASINDA VERDİĞİ ÖLÇÜSÜZ VAATLER, BELEDİYE BAŞKANI Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA’YA SORUN…

YEREL SEÇİM ortamında AK Parti Belediye Başkanı Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA’nın seçmene verdiği ölçüsüz vaatler, Seçimi kazanınca kendisine sorun oluyor..

SEÇİMLERKDE DAĞITILAN BROŞÜRLER HERKESİN ELİNDE..

Verilen ölçüsüz vaatler, gizli / saklı değil ki..!!

BROŞÜRLER HERKESİN ELİNDE..

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN, CHP’Lİ Belediye Başkanları için “SEÇİMİ KAZANINCA VERDİKLERİ VAATLERİ UNUTTULAR..” gibi bir eleştiri getirdi.

Biz Sayın ÖZKAN ÇETİNKAYA’NIN vaatlerini hatırladık ve güldük..

Yine Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN, Siyasette NEOPOLİTİZM – Yani hısım / akraba kayırmacılığı-yapılıyor diye CHP’YE çok ciddi bir eleştiri getirdi..

Sayın ERDOĞAN, neopolotizm noktasında CHP’Yİ eleştirdi..

Dönüp KARABÜK’E BİR BAKSALAR, bu Kentte hısım / akraba kayırmacılığı var mı, Siyasette var mı, ticarette var mı, bürokrasi de var mı..?

KARABÜK’TE; HISIM / AKRABA KAYIRMACILIĞI VAR MI / YOK MU..?

***

ZİRAAT BANKASI TASARRUF TEDBİRLERİNE GİRMİYOR MU, KENDİ BİNASI BOŞ, KİRALIK BİR YERE ÇIKTI, DEPREM

Ziraat Bankası TASARRUF TEDBİRLERİNE girmiyor mu, Karabük Şubesi’nin binası orta yerde, Şubeyi bir başka ve tıklım / tıkış bir yere taşıdılar..

EFENDİM DEPREM DAYANIKLILIK TESTİ YAPILACAKMIŞ..!!

Sonra ne olacak..?

GÜÇLENDİRME YAPILABİLİR-Kİ depreme dayanıksız olacağını da pek tahmin eden yok, ZİRAAT BANKASI İnşaat Dairesine iş mi lazım nedir..!!

Konuya ilişkin yazışmalar sürüyormuş..

Bu ve bunun gibi örnekleri görünce, insanların TASARRUF TEDBİRLERİNE olan inancı, tamamen dip yapıyor ve bu Ülkenin parasını çar / çur etmek için herkes elinden geleni yapıyor..

ZİRAAT BANKASI KARABÜK ŞUBESİ’NİN BİNASI BOMBOŞ..

Şube KİRALIK BİNAYA ÇIKTI, BOL KİRA ÖDÜYOR iyi mi..?

***

KARGO ŞİRKETLERİ, TAŞIDIKLARI MATERYAL FİYATLARINI ve TÜVTÜRK ARAÇ  MUAYENE FİYATINI BELİRLEME

Dikkat ediyor musunuz, KARGO ŞİRKETLERİ Ülkemizin belki de Dünyanın en pahalı taşımacılığını yapıyorlar ve bu fiyatları neye göre tespit edip alıyorlar acaba..?

40-50 GRAM MEKTUBU KAÇA TAŞIYORLAR..

Bu fiyatları, KARGO ŞİRKETLERİ nasıl belirliyorlar..

Ayrıca, pekte sağlıklı bir dağıtım yaptıklarını söylemek hayli zor..!

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ FİYATLARI ÖRNEĞİN.

Aracınızı, belirli yıllar içerisinde götürüp buralarda muayene ettireceksiniz ve TÜVTÜRK NE FİYAT İSTERSE ELİN MAHKUM VERECEKSİN..

Oh, ne güzel ticaret yarabbi..

KARGO ŞİRKETLERİ ve TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE İstasyonları fiyatlarını nasıl belirliyorlar, bilen var mı veya fiyat isteyip, aldıkları bir MAKAM, bir BİRİM, var mı..?

KARGO ŞİRKETLERİNİN FİYATLARINI KİM BELİRLER KARDEŞİM..

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE FİYATLARINI KİM BELİRLER Allah aşkına..?

***

OVACIK, MHP İL GENEL MECLİS ÜYESİ Sayın MUAMMER YAĞLI’YI, AK PARTİLİLER BİR TÜRLÜ BENİMSEYEMEDİ.

Ovacık MHP İl Genel Meclis Üyesi Sayın MUAMMER YAĞLI’YI, AK Partililer bir türlü benimseyemediler ve üzerine / üzerine gidiyorlar..

Önce; İL GENEL MECLİS BAŞKANI ile polemikleri oldu..

Güya İl Genel Meclis Başkanı Sayın AHMET ŞAHİN, Sayın MUAMMER YAĞLI’YI seni çalıştırmam falan diye tehdit etmiş, gözdağı vermek istemiş.

Daha sonra da, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi olarak birkaç dönem görev yapan Sayın HAMDİ AYDIN, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla Sayın MUAMMER YAĞLI’YA laf atmış sanırız.

Sayın MUAMMER YAĞLI’DA cevap veriyor ve EN YÜKSEK OYU ALARAK İL GENEL MECLİS ÜYESİ seçildiğini vurgulayarak, BU HAZIMSIZLIĞINIZ NEDİR anlamında cevap veriyor.

OVACIK İlçesi ÜNİVERSİTELERE TEZ OLACAK BİR SİYASİ YAPI VERİYOR.

AK Parti içinde Siyaset Yapan ve çok güçlü bir Siyasi kişilik, Siyasi figür olarak görülüp / gösterilen TBMM Eski Başkanlarından, birkaç Dönem Bakanlık yapmış, Eski Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Ovacık’lı.

Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN oğlu Sayın CEM ŞAHİN halen Milletvekili.

Buna rağmen, önce Belediye Başkanlığını bir dönem AK Parti kaybetti, Sayın MUAMMER YAĞLMI’NIN iddiasına göre de, İL GENEL MECLİSİNDE en yüksek oyu Sayın YAĞLI almış.

Tam ÜNİVERSİTELERE TEZ OLACAK bir konu doğrusu.

Yazarın Son Yazıları
05.07.2024
23.05.2024
07.06.2024
20.04.2024
28.03.2024
12.05.2024
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.