CEYLAN: 86. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN

CEYLAN: 86. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN
Yayınlama: 02.04.2023
A+
A-

Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, 22-23. Dönem Karabük Milletvekili, 28. Dönem Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ceylan, 3 Nisan Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 86. Yıldönümü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

86 yıl önce Karabük Demir- Çelik İşletmelerinin kuruluşu ile büyüyen ve gelişen Karabük’ün,  geçmişte olduğu gibi günümüzde de ülkemizin kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğini ifade eden Mehmet Ceylan, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Karabük, ülkemizde sanayileşme ve şehirleşmenin birlikte kurulduğu nadir şehirlerden biridir. 3 Nisan 1937’de Safranbolu ilçesine bağlı sadece 13 haneli bir köy olan Karabük’te, Demir-Çelik Fabrikalarının kurulmasıyla şehirleşme süreci başlamış ve yurdumuzun her bölgesinden hızlı bir şekilde göç almıştır. Bu nedenle, bugün köyleriyle birlikte merkez ilçe nüfusu 140 bin civarında olan Karabük’te ülkemizin her köşesinden farklı bir renk ve kültür görmek mümkündür. Bu yönüyle Karabük zengin bir kültürel mozaiğe sahiptir.

Diğer Yandan Karabük Demir-Çelik Fabrikaları ülkemizde birçok sanayi tesisi ve işletmenin kuruluşunu gerçekleştirmiş, dolayısıyla ülkemizin sanayileşme ve imarında önemli katkılar sunmuştur.

Karabük Demir-Çelik Fabrikaları(şimdiki Kardemir A.Ş.) nasıl yıllardır üretmiş olduğu demir-çelik ürünleri ve mühendislik hizmetleriyle ülkemizin kalkınmasında stratejik bir tesis olarak hizmet ettiyse, bugün de yenilenen ve kapasitesi artan tesisleriyle ülke kalkınmasına hizmet etmeye devam etmektedir.

Demir-Çelik Fabrikalarının Karabük’te kurulması kararını vererek, bir Cumhuriyet Kenti olan Karabük’ün doğmasına ve gelişimine vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete irtihal etmiş diğer büyüklerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, mekanlarının Cennet olmasını diliyorum.

Karabük, sadece Kardemir’le değil, Turizmde marka olmuş Dünya Miras Kenti Safranbolu’suyla, zengin orman ve doğal güzelliklere sahip diğer ilçeleriyle ve beşeri sermayenin en önemli kaynağı olan ve bölgesinde çok hızlı bir gelişim gösteren üniversitesiyle güzel ülkemizin gelişme ve kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, 6 Şubatta K.Maraş ve Hatay merkezli  10 ilde yaşadığımız Asrın Deprem Felaketi nedeniyle ülkemize ve milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Devletimiz ve milletimiz oluşan maddi hasarları çok şükür en kısa süre içinde telafi edecek ve yaraları saracak güce, kudrete ve liderliğe sahiptir. Bundan hiç kimsenin kesinlikle endişe ve şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kardemir’in ve Karabük’ün 86. Kuruluş Yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, 14 Mayıs seçimlerinin de ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.