CHP: GÜNÜMÜZ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR

CHP: GÜNÜMÜZ BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl ve İlçe Teşkilatları ortak bir basın bildirisi yayınladı. Ülkemizin yaşadığı büyük yıkıma değinilen basın açıklamasında, birlik ve beraberlik duygusuna dikkat çekildi.

CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Erten, Safranbolu İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, Yenice ilçe Başkanı Enver Özgü, Eskipazar İlçe Başkanı Zahit Yarar, Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç ve Ovacık İlçe Başkanı Durmuş Gıcırdar imzasıyla yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Ülkemizin yaşadığı ve halen yaşamaya devam ettiği büyük felaketin üzerinden günler geçti, enkaz altında daha ne kadar insanımızın olduğu bilinmiyor.

Bu büyük felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar, yaralı kurtulan insanlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Deprem bölgesinde hayatta kalıp yaşama mücadelesi veren vatandaşlarımıza da Allah’tan kolaylıklar dilerken , dualarımızın da onlarla olduğunu bilinmesini istiyoruz.

Depremin ilk gününden itibaren organize olan partimiz İl Başkanlığı, İlçe başkanlıkları ve Safranbolu Belediye Başkanlığı olarak çalışmalara başlamış olup; İl ve İlçelerde toplanan yardım malzemeleri, yine Safranbolu Belediye Başkanlığımızın organizasyonuyla deprem bölgesinde görev alan yetkililerle  koordineli bir şekilde sevk işlemleri yapılmıştır.  Bu güne kadar 15 tır yardım malzemesi deprem bölgesine ulaştırılmıştır. Bu büyük organizasyon içinde yer alan, Safranbolu Belediye Başkanlığına, partimizin tüm Kadın ve Gençlik Kolları başkanlıklarına ,  İl ve tüm ilçe başkanlıklarına , desteklerini esirgemeyen halkımıza ve esnafımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Günümüz birlik ve dayanışma günüdür. Bu felaketin yaralarını Türk Milleti olarak yardımlaşma ve dayanışma içinde en kısa sürede saracağımıza ve atlatacağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda Genel Merkezimizden alınan talimatlar çerçevesinde Depremzede misafirlerimizi İl genelinde yerleştikleri konutlarda ziyaret ederek ihtiyaç belirleme ve temini yolunda çalışmalara başlamış bulunmaktayız. 

İl ve ilçelerden toplanan yardım malzemeleri, Safranbolu belediyemizin hayır çarşısında ki gönüllülerce düzenlenip koli yapılarak bu doğrultuda değerlendirilmektedir. Yardım toplama ve depremzedelere ulaştırma işi bölgemiz genelinde devam edecek olup; Yapılacak her türlü yardımlar kabul edilmektedir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.