CHP İL BAŞKANI YAŞAR: BAŞKAN DA GİDİP YERİNDE GÖRSEYDİ

CHP İL BAŞKANI YAŞAR: BAŞKAN DA GİDİP YERİNDE GÖRSEYDİ
Yayınlama: 25.08.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, parti binasında Merkez İlçe Başkanı Mustafa Erten ve İl Genel Meclisi Üyesi Nuri Kırımlı ile birlikte çalışmaları ve gündemi değerlendirdi.

CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, Milletvekili Cevdet Akay ile birlikte dağ bayır gezdiklerini ve köylerdeki vatandaşların sorunlarını dinlediklerini belirtti. Yaşar toplantıda, geçtiğimiz gün CHP Milletvekili Cevdet Akay’ın asfaltsız yollar ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap veren İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen’i hedef aldı. Sözen’in yaptığı açıklama ile halktan kopuk olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade eden Başkan Yaşar;  “Kendisi bu köylerimize gitmemiş olacak ki tutarsız bir açıklamayla kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır” dedi.

Yaşar açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hepinizin bildiği gibi İlçe kongrelerimizi tamamlamak üzereyiz. Son iki İlçe Kongresini de yapıp, İl Kongre sürecini başlatacağız. Daha sonrada büyük Kurultaya hazırlanacağız.

Sayın Basın, bizler Milletvekilimiz Sn. Cevdet AKAY ‘la birlikte İlçelerimiz ve bağlı köylerimize zaman zaman ziyaretler yapıyoruz.

Merkez İlçe ve diğer ilçelerimizde STK’ları ve esnafları ziyaret ediyor, köylerimizde ise kimi bulduysak onlarla görüşüyor ve mutluluk ve sıkıntılarını paylaşıyoruz.  Bu ziyaretlerimizde hem ilimizin hem de ülkemizin yerel ve genel sorunları üzerinde değerlendirmeler yapıp çözüm önerilerimizi anlatmaya çalışıyoruz.

Sayın Basın mensupları, Ülkemizde orta sınıf yok edildi. İnsanların büyük bir kısmı açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildi. Nüfusun  %10 u nu teşkil eden Zengin kesim ekonomik gelirin %95 ini alırken, geriye kalan %90’lık kesim %10’luk bir GELİRİ paylaşmak zorunda kalıyor.

Ülkemizde üretim durma noktasına gelmiş durumda.

Sağlık sisteminin durumu ortada, Üniversitelerin kalitesi düşürüldü. İşsizlik almış başını gidiyor. Yetişmiş insan gücünü ise gün geçtikçe kaybediyoruz.

Tarikat ve cemaatler büyük rant kapısı haline getirilip Devletin içine sızdırıldılar.

Ülkemizin eğitim sistemi süreç içinde laik sistemin dışına çıkartıldı.

İnanılmaz bir dış borç yükü yaratıldı. Üretim ekonomisinden vaz geçildi.

Kendi kendimize yettiğimiz tarım ve Hayvancılıkta dışa bağımlı hale getirildik.

Bütün bunlar olurken bizler çözüm yolları önerdik ama olmadı. Emeklimizin, işsizimizin, esnafımızın durumu ortada.

Milletvekilimiz Sayın Cevdet AKAY ve İlçe başkanlarımızla birlikte biraz önce de söylediğim gibi dağ bayır geziyoruz, sorunları yerinde tespit ediyoruz. Kimseye karşı art niyetli değiliz. Amacımız noksanları gözler önüne sermek ve halkımızın yaşam kalitesinin bir nebze de olsa yükselmesine öncülük etmek.

Bu vesile ile geçtiğimiz günlerde Sayın vekilimiz Cevdet AKAY ile birlikte geliştirdiğimiz proje çerçevesinde gidilmeyen köy gidilmeyen mahalle, çalmadık kapı kalmayacak. “Sıkıntı ve rahatsızlıklar yerinde görülecek ve bizzat şahit olunacak hatta yaşanacak” sloganı ile hareket edilerek Safranbolu, Yenice ve Merkez ilçelerinden başlamak kaydıyla bazılarını ziyaret ettik. Gelişmiş köyler, unutulmuş köyler belki de hiç çalınmamış kapılar.  Ziyaretlerimiz devam da edecek.

Ancak bazı yetkililer bizlerin bu ziyaretlerinden ve paylaşımlarımızdan ders çıkarmak yerine, gerçekler karşısında partimizi ve özellikle Vekilimizi hedef alarak hoş olmayan beyanlarda bulunmaktadırlar. Lakin bu beyanlar bizleri daha da teşvik etmekte ve heyecanlandırmaktadır.

Vekilimiz Sayın Cevdet AKAY tüm bu konuları gerek yerel ve gerekse ulusal basına da taşımaktadır. Bu çalışmalar İl Genel Meclisi Başkanı niye rahatsız etti anlamadık. Kendisi beyanıyla halktan ne kadar kopuk olduğunu açıkça itiraf etmiştir. Kendisi bu köylerimize gitmemiş olacak ki tutarsız bir açıklamayla kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır.

Şöyle ki uzunluğunun 26 km olduğunu iddia ettiği yolun yalnızca 11 km sinin asfaltlı olduğunu 15 km’nin ise asfaltsız olduğunu kendisi açıklamış. Yani yolun büyük çoğunluğunun stabilize olduğunu itiraf etmiştir. 1 km ile 100 km arasında bir fark yoktur. Asfaltsız bırakılan yol susuz bırakılan köy, Devletin uzanmayan elidir.

Bizim temel gayemiz asfaltsız yolun kalmaması, susuz köyün olmamasıdır. Onların gayesi ise ilkesiz siyasetle halkı yanıltmaktır.

Keşke Sayın vekilin gittiği, gördüğü, bizzat yerinde incelediği köyü, Başkan da gidip yerinde görseydi.

Yolların durumu, inanıyoruz ki kendisini de çok rahatsız edecekti. Bırakın stabilizeyi, yağmur ve akıntılarının yollarda nasıl çatlak ve yaralara neden olduğunu görebilecekti.

Eğer kendisine gitmek zul geliyorsa İl özel idaresinin haritasını açıp yolları incelemesini veya drone ile keşif yapmasını tavsiye ederiz.

İşimiz burada bitmiyor. Vekilimiz Sayın Cevdet AKAY soru önergeleri ile Bakanlık düzeyinde çalışmalara devam ediyor. Bizler de onunla birlikte çalışmalara devam edeceğiz. Yapılanları takdir edip açıklayacağız. Yapılmayanları da eleştirmeye devam edeceğiz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.