CHP KARABÜK’TE 2. TUR İÇİN START VERDİ

Yayınlama: 16.05.2023
A+
A-

Milletvekili Genel Seçimleri sonrası Karabük’te Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili seçilen Cevdet Akay, düzenlediği ilk basın toplantısında ‘Bu iş, seçim henüz bitmedi” diyerek 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçimleri için çalışmalara start verdi. Akay “İşimiz yeni başlıyor. Türkiye tarihinde bir seçimde ilk defa 2. Tur yapılıyor. Daha inançlı ve kararlı bir şekilde eskisinden daha fazla çalışarak 28 Mayıs’taki seçimi alacağız, bundan hiçbir şüpheniz olmasın.” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sonrası, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalırken, milletvekilliği seçimimde Karabük’te Ak Parti 2, Cumhuriyet Halk Partisi 1 milletvekili çıkardı.

Karabük’te Seçimler sonrası Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili seçilen Cevdet Akay, ilk basın toplantısını yaptı. Toplantıya CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, Milletvekili adayları Abdullah Çakır ve Bayram Karadağ, Millet İttifakı ortağı siyasi partilerin İl Başkanları, CHP Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatları ile partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Vedat Yaşar, üyelerinden 28 Mayıs 2. Tur seçimlerinde sandıklara sahip çıkmalarını isteyerek “Karabük’te milletvekilliği seçiminde büyük bir başarı gösterdik. Ancak bu iş bitmedi. 28 Mayıs tarihinde 2. Tur seçimlerinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız seçerek, bu sevincimizi ikiye katlamalıyız. Partili arkadaşlarımız lütfen sandıkları boş bırakmayalım. Orada görevli arkadaşlarımıza destek olalım. Oylar sayılırken etrafta kimseler yok, ama öbür partilerden var. Üyelerimiz lütfen sandıklara sahip çıkın. İnanıyorum ki 28 Mayıs’ta zaferi biz kucaklayacağız.” dedi.    

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Cevdet Akay da, seçimlerde kendisine destek olan başta partililer olmak üzere Millet İttifakı ortağı siyasi partilerin yöneticilerine teşekkür ederek “Seçimlerde sizlerle birlikte büyük bir başarı gösterdik. Bir önceki seçime göre oylarımızı yüzde 44 oranında artırdık. Ama işimiz bitmedi, yeni başlıyoruz. 28 Mayıs’ta 2. Tur seçimleri var. Türkiye tarihinde ilk defa 2. Tur yaşıyoruz. 28 Mayıs’taki seçimi alacağımıza en ufak şüpheniz olmasın. Parlamento yapımız istediğimiz şekilde olmadı. Cumhur ittifakından yana ağırlıklı oldu. Ama Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde göreceksiniz, gençlerimizin, kadınlarımızın da desteğiyle bu seçimi biz alacağız. Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapacağız. Biz bunu hissediyoruz. Daha inançlı ve kararlı bir şekilde eskisinden daha fazla çalışarak bunu başaracağız. Bugünden itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.