CHP TEŞKİLATLARI: NE DUYARSIZDIK NE DE BAŞIMIZI KUMA GÖMDÜK

CHP TEŞKİLATLARI: NE DUYARSIZDIK NE DE BAŞIMIZI KUMA GÖMDÜK
Yayınlama: 21.02.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük il ve ilçe teşkilatları ortak bir basın toplantısı düzenleyerek ülke ve Karabük gündemini değerlendirdiler.

İlk olarak söz alan CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, CHP teşkilatları olarak konulara hiçbir zaman duyarsız kalmadıklarını ifade ederek  “Yaklaşık iki aylık görev süremizde sizlerle 2.kez bir araya geliyoruz. Bu süre zarfında Bölgemizde ve ülkemizde hareketli günler geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Tabii bunların en büyüğü ve önemlisi 11 ilimizi kapsayan Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketiydi.

Felaketin üzerinden 16 gün geçti. Bu depremlerde yitirdiğimiz canlara Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Felaketi yaşayan vatandaşlarımıza da güç ve kuvvet diliyoruz.

Bu gün ülkemizin yaşamış olduğu ve beceriksizliğin, iş bilmezliğin, aymazlığın hat safhada olduğu gerçeğini; siz vatansever yazılı ve görsel basının sayesinde an be an gözlemledik ve yaşadık.

Bu konu da günlerce yazıldı çizildi ben burada tekrarlamayacağım. Ancak diri diri yanan inanları, donarak ölenleri, günlerce kurtulmayı bekleyen ancak göçük altındakilere ulaşılmada geç kalındığı için, açlık ve susuzluktan hayatını kaybeden insanlarımıza şahit olduk. Depremin üzerinden 16 gün geçmesine rağmen hala çadır bulamamaktan yakınıyoruz. Bunları da söylemeden geçemeyeceğim.

Bizler İl ve İlçe başkanlıkları, ayrıca Safranbolu Belediyesi olarak Genel Merkezimizin büyük organizasyonu sayesinde ki ;11 ilde 11 Genel Başkan Yardımcımız Görev almışlardır. Bizlerde başkanlarımızla iletişime geçerek yardım sever halkımızın ve esnafımızın katkılarıyla, deprem bölgelerine yardımlarımızı yine Safranbolu Belediyemizin özverili çalışma ve organizasyonuyla ulaştırdık.

Daha önce de söylediğim gibi göreve geldiğimiz günden itibaren Sosyal medyadan ve İl Başkanlığımız sayfalarından, İlçe Başkanlıkları aracılığı ile ayrıca siz basın mensupları vasıtası ile Bu konular ve İl ve İlçelerimizle ilgili başka konularda da birçok paylaşımlar yaptık. Yani ne duyarsızdık ne de başımızı kuma gömdük.

Bu paylaşımlardan bir diğeri de Ülkemiz genelin de olduğu gibi Karabük’ümüzde de Atama ve liyakat sorunlarıydı. Bu nasıl bir tesadüf ki peş peşe Liyakat, hak, adalet gözetilmeksizin yapılan atamalardı. Üniversite Hastanesi, Mimarlık Fakültesi, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü atamaları gibi. Tüm demokratik kesimlerin tepkisini çeken bu atamaların bazıları; yine demokratik kuruluşların, yerel ve ulusal basının tepkileriyle geri alınmış veya istifayla sonuçlanmış bir diğerinin de akıbetinin belirsizliğini korumakta olduğu malumlarınızdır.

Henüz asaleti onaylanmamış aday memurun Makama atanması olayının arkasında kimlerin olduğu ve daha böyle ülke genelinde 27 bayan memurun olduğu bunların 28 Şubat mağdurları diye lanse edildiği söylentilerini tahminimizce siz değerli basınımızda bilmektedir.

Bizler bu tür atamalara tepkimizi her platform da koyuyoruz. Ama 20 yılı aşkın süredir de ülkemizin bu şekil de yönetildiğini biliyoruz. Ekonomi, Eğitim, Hayat Pahalılığı, İşsizlik, Tarım, Sağlık gibi her alanda niye iflas ettiğimizi; Hak, Hukuk, Adalet üçgeninden sapmanın sonucu olduğunu her platformda söylüyoruz.

Tüm bu uygulamalar Karabük merkezli düşünüldüğünde de; 100Yıl Semtimiz bitiyor, Safranbolu sadece Turizm’e ( Tabi bu yıl oda tartışılır) turizme terk ediliyor. Diğer ilçelerimiz de cabası.

Bu durumun bölgemizde olduğu kadar Tüm Türkiye’de de sıkıntılar yaratmaya devam ediyor ve de devam edecektir. Ne zamana kadar mı? Tabii seçimler yapılana dek. Yapılacak olan seçimleri Tek adam yönetimi kaçak dövüşerek ve de olayları bahane ederek, araya adamlarını  koyarak, gündem yaratarak bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Ancak ne yaparlarsa yapsınlar seçimler zamanında yapılacak ve Ülkemize Hak, Hukuk, ve Adaletin önde olduğu Demokratik, parlamenter rejim muhakkak getirilecektir. Bu da halkımızın gücüyle sandıkta olacaktır.” dedi.

İl Başkanı Yaşar’ın konuşmasının ardından ilçe başkanları da söz alarak, gündeme dair görüşlerini ifade ettiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.