CHP’DEN,AK PARTİ’YE GEÇEN DURMUŞ’LA İLGİLİ CİDDİ İDDİALAR

CHP’DEN,AK PARTİ’YE GEÇEN DURMUŞ’LA İLGİLİ CİDDİ İDDİALAR
Yayınlama: 01.10.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Vedat Yaşar, Merkez ve Safranbolu İlçe Başkanları ile birlikte, CHP’den ayrıldıktan sonra AK Parti’ye geçen gençlerle ilgili açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Yaşar, bu gençlerin 20 Eylül’de görevden alındığını, Gençlik Kolları Genel Sekreteri Şule Dilara Dalbudak tarafından kararın bildirildiğini söyledi. Yaşar, ayrıca “Gençliğe yakışan bir olay değil, ama partimiz çürük meyvelerden ayıklanıyor diyebilirim” dedi.

Yaşar açıklamasında şu ifadelere yer verdi ‘Bu arkadaşlarımız, seçim sonrası bu ayın 20’si itibari ile CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu tarafından görevden alınmış arkadaşlar. Biz yeni bir atama beklerken bu arkadaşlar böyle bir girişimde bulunmuşlar. Bu omurga meselesidir, saygı duyuyorum deme şansım yok, iyi şeyler yapmadılar yani gençliğe yakışan olay değil. Üzüldüm üzülmedim dersem yalan olur ama yine de partimiz çürük meyvelerden temizleniyor diyebilirim yanlış anlaşılmazsa böyle düşünüyorum. Hepimize hayırlı olsun biz böylede mutluyuz.

Gençlik Kolları Genel Sekreteri Şule Dilara Dalbudak’ın 20 Eylül’de CHP İl Başkanlığına gönderdiği açıklamada; ‘Karabük İl Gençlik Kolları’nın durumuyla ilgili olarak yetkilendirilen, aynı zamanda bölge sorumlusu ve örgütlerden sorumlu olan MYK üyeleri tarafından bir rapor hazırlanmış ve işbu rapor Genel Merkezimizce incelemeye alınmıştır.

Yapılan incelemede, Karabük Gençlik Kolları İl Başkanı Burhan Durmuş’un; Bu unvanını kullanarak görev ve sorumluluklarına yakışmayacak şekilde- şahıs ve belediyelerden iş ve maddiyat talebinde bulunduğu, genel merkezimizin çalışma disiplinine uymadığı, kendisinden istenilen çalışmaları faaliyete geçirmediği tespit edilmiş ve değerlendirmeye alınmıştır.

Bu değerlendirme sonucu; CHP Parti Tüzüğü’nün görevden almayı düzenleyen 25. maddesi ve ilişkili gençlik kolları yönetmeliği uyarınca Karabük Gençlik Kolları Başkanı Burhan Durmuş’un ve yönetim kurulunun görevden alınmasına, CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu olarak karar verilmiştir.’ denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.