DARICA OVACIKLILAR DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM ETKİNLİK

DARICA OVACIKLILAR DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM ETKİNLİK
Yayınlama: 01.07.2023
A+
A-

Merkezi Kocaeli Darıca’da bulunan Darıca Karabük Ovacıklılar Derneği, düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Dernek yönetimi, Ovacık İlçesinde geniş katılımlı bir Mevlid-i Şerif Programı tertip etti.

Kurulduğu 2017 yılından buyana düzenlediği etkinliklerle göz dolduran Darıca Karabük Ovacıklılar Derneği, Ovacık İlçesi Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde bir Mevlid-i Şerif Programı düzenledi. Etkinliğe Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin’in yanı sıra Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Darıca Karabük Ovacıklılar Derneği Başkanı Fatih Kaya, Karabük Gerçek Haber Genel Yayın Müdürü Ziya Alak ve çok sayıda davetli katıldı.

Davetlilerin ve katılımcıların mehteran takımıyla karşılandığı etkinlikte Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler, sohbet ve duanın ardından Cuma Namazı kılındı. Etkinlik namazın ardından Tasavvuf Musikisi ve yemek ikramının ardından konuşmalarla devam etti.

Darıca Karabük Ovacıklılar Derneği Başkanı Fatih Kaya’nın açılış konuşmasının ardından programda bir konuşma yapan Milletvekili Cem Şahin, birlik ve beraberlik duygularına dikkat çekti. Şahin: “Bayramlar bizlerin birlik ve beraberlik duygularının zirveye çıktığı, bayramlaşmanın, yardımlaşmanın ve hatırlamanın olduğu günleridir bu günler. İşte burada da biz bir şeyleri hatırladık. Paylaşmayı, bir arada olmayı hatırladık. Çünkü yıl içerisinde hayat telaşı içinde bir takım şeyleri unutuyoruz. Ancak dini ve milli bayramlarımızda bunları hatırlıyoruz.  Biz bugün bu bayrama eriştik ama bu günleri göremeyen eşimiz, dostumuz, akrabamız, arkadaşlarımız var. Buradan aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum.  Umarım hep beraber ağız tadıyla nice bayramlara erişiriz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.