EKREM İMAMOĞLU SAFRANBOLU’DA!

EKREM İMAMOĞLU SAFRANBOLU’DA!
Yayınlama: 21.01.2023
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Safranbolu’ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Safranbolu programı kapsamında ilk olarak Safranbolu Belediyesini ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, belediye binası önünde kendisini karşılayan halka hitap etti. İmamoğlu ‘’İnsanlarımızın huzurunda demokrasi kuralları çerçevesinde biz bu ülkenin geleceğini konuşacağız. Aklı konuşacağız, bilimi, üretimi konuşacağız’’ dedi.

Ekrem İmamoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı; ‘’Burada çok saygıdeğer hanımefendileri görüyorum, çok kıymetli beyefendileri görüyorum. Ama şunu söylemem lazım; bugün burada kalpleri cesur, beyinleri açık, fikri hür, vicdanı hür bir nesil olma yolunda pırlanta gibi gençlerimiz de var. Ben yaptığım her konuşmamda itinalı hareket etmeye gayret ediyorum. Çünkü beni her evde çocuklar dinliyor, gençler dinliyor, kadınlar dinliyor. Biz hepimiz öyle yetişmedik mi? Büyükler olarak çocukların yanında konuşmamıza dikkat etmiyor muyuz? Ama kötü dil, zehirli dil siyasetin ana merkezine oturmuş durumda. Edilmedik laflar, atılmadık iftiralar ve ortaya konan fitne fesat işler. Belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç böyle olmamıştı. Ancak milletimizin güzel bakışıyla buna son vereceğiz. İnsanlarımızın huzurunda demokrasi kuralları çerçevesinde biz bu ülkenin geleceğini konuşacağız. Göreve geldiğim günden beri dua ediyorum, kalbi kötülükle bezenmiş olanlara Allah akıl versin diyorum. Allah şahittir ki öyle bir inancım var, benim duam genelde tutar bunlara tutmaz. Bunlara benim duam tutmadı, keşke tutsaydı. Keşke kötülükten kurtarsaydım bunların kalplerini ama olmadı.’’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasının ardından Safranbolu’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretlerinin ardından İmamoğlu, STK temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Safranbolu ziyaretinde, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ve CHP İl Başkanı Vedat Yaşar eşlik etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.