İŞ İNSANLARI ‘TÜRKİYE YÜZYILI’ TOPLANTISI

İŞ İNSANLARI ‘TÜRKİYE YÜZYILI’ TOPLANTISI
Yayınlama: 05.05.2023
A+
A-

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Karabük Şube yönetiminin organizasyonunda düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılı’ toplantıları kapsamında seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye tam destek verildi.

Karabük’teki iş insanları ve AK Parti Karabük Milletvekili adayları Av. Cem Şahin, Ali Keskinkılıç ve Hüseyin Gündoğan ile AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Bülent Yağmur katıldığı toplantıda konuşan MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Cengiz Ünal, salgın döneminde Türkiye’nin ne derece güvenilir bir tedarikçi olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Türkiye’nin yeni nesil savunma sanayi araçlarından elektrikli otomobile kadar geleceğin öncü teknolojilerini tasarlayabilme ve üretebilme noktasında rüştünü ispat ettiğini de kaydeden MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Cengiz Ünal, “ TOGG, TCG Anadolu, İMECE, Kızılelma, Hürjet, Atak 2, Kaan, Altay gibi örnekler; yerli ve milli gazımızın çıkarılıp hizmete sunulması ve enerji alanındaki diğer devasa hamleler; ülkemiz insanları için gurur kaynağı olmuştur. Allah’a hamdolsun, mega projelerle taçlanarak girilen Türkiye Yüzyılı’nda artık kendi savaş gemisini, savaş uçağını ve tankını imal eden, rüzgârdan ve güneşten elektrik üreten, kendi elektrikli otomobilini, kendi uydusunu ve nükleer enerjisini üreten bir Türkiye var. Cumhuriyetin ilk yüz yılının son dönemine sığan bu başarılardan elde edilen tecrübeler, gelecek on yıllarda Türkiye’nin çok daha sofistike teknolojiler geliştirmesine ve stratejik sektörlerde yerlilik oranını arttırmasına ön ayak olacaktır. Türkiye güçlü bir jeopolitik oyuncu olduğu kadar uydu teknolojilerine ve uzay araştırmalarına yaptığı yatırımlarla gelecekte astropolitik aktör olarak da öne çıkacaktır.

Ekonomimiz “Türkiye Yüzyılı”nda orta gelir tuzağını kırarak yüksek gelirli gelişmiş ekonomiler ligine yükselecektir. Bu hedefe; makro istikrarı sağlamlaştırarak, katma değer seviyesi yüksek ürünler üreterek, yerli ve milli teknolojiler geliştirerek, ihracat olanaklarını genişleterek ve nitelikli istihdamı arttırarak ulaşacağız.

Bu noktada “Türkiye Yüzyılı” perspektifinin siyasetçilerden bürokrasiye, reel sektörden tüketicilere, bilim insanlarından gençlere kadar toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenmesi ve sahip çıkılması son derece önemlidir. Böylesi kapsayıcı bir sinerji, Türkiye’nin kalkınma merdiveninin basamaklarını daha hızlı tırmanmasını sağlayacaktır. Türkiye’de reel sektörün ve iş insanlarının en önemli temsilcilerinin başında gelen MÜSİAD olarak bizler de; istikrara, kalkınmaya, üretime, girişimciliğe ve inovasyona çok önem veriyoruz. Türkiye’nin yeni yüzyılında “istiklâl ve istikbalimizin”, “köklerimize ve göklerimize”, “aslımıza ve neslimize” sahip çıkmaktan geçtiği bilinciyle hareket edeceğiz. İnanıyoruz ki yeni yüzyılın kodlarını Türkiye’nin girişimci ve cesur gençleri yazacak” diye konuştu.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Milletvekili adayı Av. Cem Şahin, hükümet olarak yaptıkları hamleler dikkate alındığında Türkiye’nin geldiği noktada itibariyle finanse ve siyasi olarak tam bağımsızlık yolunda yürüdüğünü söyleyerek, “ Cumhurbaşkanımıza son 5 yıldır yüklenilmesine baktığımızda, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarını al aşa etme noktasında ne kadar bu kadar yoğun çaba sarf ettiklerini aslında görürüz. 2O yıllık süreç içerisinde gerçekleştirdiğimiz şey Türkiye’yi Türkiye Yızlına hazırlama hamlesinin bir takım unsurlarıdır. Doğalgazımız, petrol rezervimiz ve devamı da gelecek, savunma sanayi hamleleri hepsi ortada. Bunları 20 yıldır istikrarı korumak suretiyle yaptık. Bu süreç içerisinde milletimizde istikrarın sağlanması ve devam etmesi noktasında bizlere destek verdi. İstikrarın sağlanması ile biz ancak bu kadar meseleyi halledebilirdik. Yaptığımız yatırımlar noktasında sürekli eleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti bir kabile devleti değil, Cumhurbaşkanımızda kabile devletinin reisi değil. Bütün bu hamleler bütün bu yatırımlar gerçekleştirilmemiş olsaydı, iktidara gelecekleri iddiasında bulunan karşımızdaki ittifakın, iktidara gelmesi halinde bu hamleleri yapma şansı var mıydı, bunu kendileri de biliyorlar. Aslında bunların Türkiye’ye vaat ettikleri şey kaostur. Allah muhafaza bizim tökezlememiz halinde 15 Mayıs sabahı Türkiye idare edilebilir bir ülke olmaktan çıkacaktır. 90’lı yıllardaki koalisyonların ortaya çıkardığı istikrarsızlıktan daha vahim bir tabloyla karşılaşabiliriz. O nedenle sizlerden istirhamım Cumhurbaşkanımıza ve onun kadroları olan ak kadrolara sahip çıkın, AK Parti’ye sahip çıkın” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.