İYİ PARTİ’DE İSMAİL YALAV ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

İYİ PARTİ’DE İSMAİL YALAV ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Yayınlama: 13.04.2023
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimleri için İyi Parti’nin Karabük’te yaptığı aday sıralamasına tepkiler artıyor. Partiden istifaların da yaşandığı iyi partide şimdi de 2. Sıra adayı İsmail Yalav adaylıktan çekildi.

Yalav açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Çok değerli hemşehrilerim,

Bilindiği üzere 9 Nisan Pazar günü 28.dönem milletvekili seçimine katılacak aday listeleri açıklandı.

Bu açıklama sonrası İYİ Parti’nin Karabük listesi kamuoyunda çok büyük tepki gördü. Çünkü;  gerek bu partiye gönül verenler gerekse çok sayıdaki partili 1. sırada hiç beklemedikleri bir aday ismiyle karşılaştı.

Partiyi, bu süreçte sıkıntıya sokmamak ve başarıya ulaştırmak düşüncesiyle, çok yakın dostlarımın ve arkadaşlarımın ısrarla ikinci sıra adaylığından çekilmemi istemelerine rağmen adaylıktan çekilmedim.

Ancak; İl Yönetimi aynı günün akşamı olağanüstü toplanarak İYİ Parti Genel Merkezi’nin belirlediği aday listesinin kabul edilemeyeceğini , listenin mutlaka değişmesi gerektiğini, bu liste olursa seçim çalışması yapılamayacağını ve başarılı olunamayacağını oy birliğiyle karar altına almış ve bu kararı İYİ Parti Genel Merkezi’ne bildirmiştir.

Karabük İYİ Parti İl Yönetimi’nin genel merkezin belirlemiş olduğu aday listesine karşı yaptığı seçim başarısını zora sokacak bu girişime rağmen genel merkez tarafından sessiz kalınmış ve cevap verilmemiştir.

Bundan dolayı ailemin, ekip arkadaşlarımın ve destekçilerimin de görüş ve olurunu alarak milletvekilliği adaylığımdan çekiliyorum.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.