KAMU BAŞDENETÇİSİ MALKOÇ KARABÜK’TE HALKLA BULUŞACAK

KAMU BAŞDENETÇİSİ MALKOÇ KARABÜK’TE HALKLA BULUŞACAK
Yayınlama: 12.06.2023
A+
A-

Kamu Denetçiliği Kurumu Türkiye’nin 100. yılında 81 ilde ‘’Ombudsman Halkla Buluşma’’ Programları düzenliyor. Bu kapsamında Ombudsman Şeref Malkoç ve kamu denetçileri, 14 Haziran 2023 tarihinde Karabüklülerle buluşacak.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve heyeti; Karabük’te vali, belediye başkanı, muhtarlar, baro, basın kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyecek.

Kamu Denetçiliği Kurumu dünyada bilinen adıyla Ombudsmanlık Kurumu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bağlı bir denetim mekanizması. Kamu kurumları ile vatandaş arasındaki sorunları çözüme kavuşturan Kamu Denetçiliği Kurumu, Türkiye’nin en önemli hak arama ve arabulucu kurumlarından biri. Kamu Denetçiliği Kurumu, medeniyetimizden gelen birikim ve tecrübe ile ‘’İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’’ anlayışı ile demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkeleri doğrultusunda;

•Vatandaşların hak arama kültürünü yaygınlaştırmak,

•Kamunun hizmet standartlarını yükseltmek,

•İdarelerde iyi yönetim ilkelerinin yerleşmesinde idareye yol göstermek,

•Kamuda şeffaflığı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Kamu kurumları ile vatandaş arasında çıkan sorunlarda arabuluculuk görevi yapan Kamu Denetçiliği Kurumu vatandaşın ücretsiz avukatlığını yaparken idarelere de yol göstermektedir. KDK, vatandaş ile idare arasında barış köprüsüdür, vatandaşın idare karşısında sesidir.

KDK’ya Başvurular Kolay Yapılmaktadır

Vatandaşlar, kuruma www.ombudsman.gov.tr internet sitesi üzerinden, kuruma gelerek veya mektup yazarak kolayca başvurabilmektedirler. Başvurular ücretsizdir, başvuru parası, harç ve pul parası alınmamaktadır. KDK’ya başvuru yapıldıktan sonra en kısa sürede karar verilmektedir.

Karabüklüler Hakkını KDK’da Aradı

Karabük ilinden, hak arama kurumu olan Kamu Denetçiliği Kurumuna vatandaşlar tarafından 1.104 başvuru geldi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.