KARABÜK GSB YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

KARABÜK GSB YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI
Yayınlama: 28.06.2024
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 2024 yılı Yaz Spor Okullarının açılışı gerçekleştirildi. Eylül ayına kadar devam edecek olan yaz spor okullarında, 04-18 yaş grubu çocuklara farklı branşlarda ücretsiz spor eğitimi verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde “Bu yaz çok hareketli geçecek” sloganıyla tüm Türkiye’de aynı anda başlanılan, 2024 yılı GSB Spor Okullarının açılış töreni Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda düzenlenen program le başladı. Yaz Spor Okullarında farklı branşlarda (Atletizm, basketbol, badminton, boks, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, halter, hentbol, judo, masa tenisi, taekwondo, tenis, voleybol, yüzme) kurslar ücretsiz uygulanacak.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumunda düzenlenen etkinliğe Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Ak Parti İl Başkanı Ferhat Salt, antrenörler, gençlik liderleri, gönüllü gençler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya; “Yaz Spor Okulu, gençlerimizin yaz tatilini verimli geçirmeleri ve sporla iç içe olmaları için önemli bir fırsat sunuyor. Burada hem fiziksel olarak gelişecekler hem de takım ruhunu ve disiplinini öğrenecekler. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Tüm sporcularımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven de yaptığı konuşmada, Sporcu ve Antrenörlere başarılar diledi.

Konuşmanın ardından GSB Spor Okulları; atletizm, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, hentbol, judo, masa tenisi, tenis ve voleybol sporcularının yaptığı gösterilerle açıldı. Açılış sonrası stadyumda farklı branşlarda gösteri yapan sporcuları tek tek gezerek başarı dileyen Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, sporcularla günün anısına fotoğraf çektirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.