KARABÜK İL GENEL MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

KARABÜK İL GENEL MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI
Yayınlama: 03.09.2023
A+
A-

Karabük İl Genel Meclisi Eylül Ayı Toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan Sözen, başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Sözen, Karabük İl Genel Meclis üyeleri olarak Karabük için gece-gündüz demeden kırsalda yaşayan vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını ifade eden Sözen, “Sorumluluk sahamızda tabiri caiz ise ayak basmadık yer bırakmıyoruz. 325 personel 164 iş makinesi, üretim tesisleri ve 17 İl Genel Meclis üyemiz ile çok güzel ve başarılı çalışmalara hep birlikte imza atıyoruz” dedi.

2023 yılının 8 aylık zaman diliminde ise 111 bin 515 ton malzeme ürettiklerini ifade eden Sözen, “Toplamda seyyar ve sabit konkasörlerimiz ile 2 milyon 241 bin 350 ton malzeme üretilmiş ve ihtiyaçlar istikametinde kullanılmıştır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi “şehir merkezinde ne varsa köyde de o olacak” sözünden hareketle çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini anlatan Sözen, şunları kaydetti: “Bu meyanda yollarımızı sadece asfalt yapmıyoruz, köylerimizin altyapı hizmetleri için de çalışıyoruz. Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü olarak bu yıl 32 adet projemiz devam ediyor. Bunlardan bazıları tamamlandı, bazıları ise bitmek üzere, diğer bir sorumluluk alanımız da katı atık toplama hizmetimizdir. İlimiz merkez ve 5 ilçemizde 277 köyümüzün 225’inde 593 mahallemizin 576’sında 3 bin 414 çöp konteynırı ve 9 adet çöp kamyonu ile hizmet veriyoruz.”

KÖYDES ödeneklerini de değerlendiren Sözen, “KÖYDES’in kurulduğu 2005 yılından bugüne ilimize 335 milyon 368 bin TL ödenek tahsis edildi. Cumhuriyet tarihinin ülkemizdeki kırsal altyapının desteklenmesi adına en büyük proje olan KÖYDES ile yol hizmetleri 770, içme suyu hizmetleri 738, tarımsal sulama 18, kanalizasyon alanında 36 olmak üzere toplamda bin 562 proje hayata geçirilmiştir. Daha önce KÖYDES ödeneklerinin yarısıyla malzeme alımını karşılıyorduk, yani satın alıyorduk, şimdi ise bünyemize kattığımız konkasörlerimiz ile altyapı malzemelerini ve agrega üretimini kendimiz gerçekleştiriyoruz. Böylece KÖYDES ödeneklerinin tamamıyla vatandaşlarımıza hizmet etme fırsatı buluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.