KARABÜK MY KOLEJ’DEN ‘6. MYFEST’

KARABÜK MY KOLEJ’DEN ‘6. MYFEST’
Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Myfest’in altıncısı, Karabük My Kolej kampüsünde gerçekleştirildi.

Myfest Bilim Şenliği etkinliği; bilimsel düşünme, araştırma ve sorgulamayı temel alan, öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebildikleri, bireysel olduğu kadar diğer öğrencilerle iş birliği içinde çalışabildikleri uygulamaları içeriyor. Deneysel çalışmalar başta olmak üzere STEM çalışmaları, bilim atölyeleri, sportif ve kültürel yarışmaları kapsıyor.

Festivalin açılışını, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sait Odabaşoğlu gerçekleştirdi .

Odabaşoğlu festivalin açılışında yaptığı konuşmada, “Safranbolu‘nun köklü kuruluşlarından My Koleji, her sene düzenledikleri Myfest festivali sebebiyle tebrik ediyorum. Bu gibi çalışmalar gelecekte yapılacak bilimsel atılımların başlangıcıdır. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idaresini canı gönülden tebrik ederim.” dedi.

My Koleji Karabük Kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikler, büyük küçük herkesin beğenisini topladı. Etkinliklere yoğun katılım gerçekleşti. Festival kapsamında yumurta taşıma yarışmaları, çuvalla koşu yarışmaları, sandalye kapma yarışmaları gibi yarışmalar la beraber yüz boyama, su savaşı gibi etkinliklerde düzenlendi. Düzenlenen yarışmalarda çocuklar birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Yarışırken keyifli vakit geçiren ve eğlenen çocuklar unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.