KARABÜK MY KOLEJİ’NDEN ÖĞRENCİLERE LGS PROVASI

KARABÜK MY KOLEJİ’NDEN ÖĞRENCİLERE LGS PROVASI
Yayınlama: 28.05.2023
A+
A-

Karabük MY Koleji Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi, sınava girecek öğrencilere ÖSYM kurallarına uygun sınav provası yaptı.

Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlık yapan öğrencilerde, sınav heyecanını yenmek ve sınavda karşılaşabilecekleri engelleri ortadan kaldırmak amacı ile Karabük My Koleji “Tüm öğrenciler bizimdir” projesi kapsamında Kariyerevi işbirliğiyle 8. sınıf öğrencileri için sınav gerçekleştirdi. Karabük My Koleji’nde gerçekleştirilen sınava öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. LGS formatında tüm kuralların uygulandığı sınavda, öğrenciler, giriş belgelerini alıp görevliler tarafından aranarak sınava girdi. Öğrencilerin ter döktüğü sınav 16 salonda 300 üzerinde öğrenci sınava katıldı. Kariyerevi ve MY Koleji öğretmenleri birlikte gözetmen olarak görev yaptı. 

Karabük MY Kolej kurucu temsilcisi ve Kariyerevi kurucularından Rafet Çelen, yaptığı açıklamada “Tüm öğrencilerimiz bizimdir projesi kapsamında, bu sene 36 öğrencimizi tam burslu olarak okulumuza kabul ettik Yine aynı proje kapsamında bir ay önce uzay çadırı Karabük’e getirerek kendi öğrencilerimiz haricinde, çevre okullardaki öğrencilere de bu imkandan yararlandırmıştık. Bugün de okulumuzda Kariyerevi işbirliğinde LGS provasının sonuncusunu gerçekleştirdik .Sınavda tamamıyla sınav kurallarının uygulaması yapıldı. Bir hafta sonra yapılacak olan gerçek sınavda tüm öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.