KARDEMİR ÇALIŞANLARINDAN 18 MİLYON TL BAĞIŞ

KARDEMİR ÇALIŞANLARINDAN 18 MİLYON TL BAĞIŞ
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Kardemir çalışanları, Şubat ayı maaşlarından yapılan kesintiler ve geleneksel olarak dağıtılan Ramazan kumanya bedellerini birleştirerek deprem bölgesine 18 Milyon TL bağış gerçekleştirdi.

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli birçok ilimizi kapsayan yaklaşık 15 Milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen depremler için ülke genelinde yürütülmekte olan dayanışma seferberliği tüm hızıyla sürüyor.

Depremin ilk günlerinden itibaren şirket olarak yardımlarını gerçekleştiren Kardemir’de, bu sefer çalışanlar taşın altına elini koydu. Kardemir çalışanlarının yoğun talepleri doğrultusunda başlatılan yardım kampanyasının ardından, 18 Milyon TL nakdi yardım toplanarak deprem bölgesine gönderildi.

Kardemir tarafından yapılan açıklamada; Yapılan ayni yardımlar ile birlikte çalışanlardan alınan talep doğrultusunda;

-Maaşlarından belli miktarda kesinti yapılmak suretiyle “Kardemir çalışanlarından bağış seferberliği” adı altında toplanan Beyaz Yaka Personelden 4.810.203,29-TL, Mavi Yaka Personelden ise 4.800.183,35-TL olmak üzere toplam 9.610.386,64-TL maddi yardımlar ile;

-Kardemir tarafından geleneksel olarak dağıtılan Ramazan kumanyalarının 2023 yılı bedelleri de birleştirilerek 8.734.080,00-TL tutar ile birlikte toplam 18.344.466,64-TL, AFAD tarafından organize edilen ‘TÜRKİYE TEK YÜREK’ yardım kampanyasına bağışlanmıştır.

Toplumumuzu derinden etkileyen böylesine bir afet sonrası birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma adına sağladığınız gönüllü ve özverili katkılarınız için siz değerli çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bu gibi afetlerin tekrar yaşanmamasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada; Kardemir’in depremin ilk günlerinden itibaren gerçekleştirdiği ayni ve nakdi yardımları, ilerleyen günlerde de ihtiyaçlar doğrultusunda sürdüreceği ifade edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.