KBÜ İLE BEÜ ARASINDA AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

KBÜ İLE BEÜ ARASINDA AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Yayınlama: 31.01.2024
A+
A-

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile akademik iş birliği protokolü ve 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali “Sosyalfest” kurumsal paydaş iş birliği protokolünü imzaladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversiteler arası akademik iş birliği ile “Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et” sloganıyla Karabük Üniversitesinde Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest kapsamında kurumsal paydaş görüşmelerine devam ediyor.

Bu kapsamda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i ziyaret etti. Ziyarete, KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm eşlik etti.

Görüşmede, akademik iş birliği kapsamında iki üniversite arasında çeşitli alanlarda ortak araştırmalar, projeler ve etkinlikler düzenlenmesi, ortak lisans ve yüksek lisans programları gibi akademik faaliyetler konusu ele alındı. Yapılan Sosyalfest kurumsal paydaş görüşmesinde ise iki üniversite arasında Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest kapsamında yapılabilecek iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, Sosyalfest üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Görüşmenin ardından KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile Akademik İş Birliği Protokolü ve Sosyalfest Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü imzaladı.

Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Sosyalfest’e uygulama desteği, alan desteği, iletişim ve tanıtım desteği, malî ve finansman desteği başlıklarının en az iki ya da üçünde destek verecek.

Görüşme, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.