KBÜ İLE KARDEMİR’DEN İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

KBÜ İLE KARDEMİR’DEN İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI
Yayınlama: 26.01.2024
A+
A-

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile görüşen Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, iki kurum arasında iş birliği, ortak projeler ve üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesine yönelik konuları ele aldı.

Karabük Üniversitesi ile Kardemir arasındaki bu görüşmeyle iş birliği, ortak projeler, öğrencilere daha iyi staj ve iş imkanları sağlamayı, üniversitenin bilimsel araştırma ve projeleri ile Kardemir’in gelişimine destek sağlamayı amaçlıyor.

Gerçekleşen görüşmede, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Üniversite-sanayi iş birliği, hem öğrencilerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunacak hem de bilim ve teknolojinin sanayiye transferini hızlandıracak. Kardemir gibi önemli bir sanayi kuruluşuyla bu iş birliğini güçlendirmek, bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ise Karabük Üniversitesinin bilgi birikimine işaret ederek, genç yeteneklerle çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Demir, toplantıda ele alınan projelerle bu iş birliğinin daha da güçlendirileceğine inandığını dile getirdi.

Görüşme sonrasında iş birliği potansiyelini artıracak adımların atılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.