KESKİNKILIÇ: MEDYA ÇALIŞANLARIMIZIN HER ZAMAN YANLARINDA OLDUK

KESKİNKILIÇ: MEDYA ÇALIŞANLARIMIZIN HER ZAMAN YANLARINDA OLDUK
Yayınlama: 24.07.2023
A+
A-

TBMM KİT Komisyonu Katip Üyesi de olan Ak Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Keskinkılıç mesajında, 24 Temmuz’un Türkiye’de “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlandığını hatırlattı.

24 Temmuz’un basın çalışanlarının hakları ve basın özgürlüğü açısından önemli olduğunu belirten Keskinkılıç, şunları kaydetti: “Basın, tarafsızlık, doğruluk ve objektiflik ilkeleriyle toplumu bilgilendirmekte ve aydınlatmaktadır. Gazeteciler, tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkeleriyle haberleri kamuoyuna ulaştırma sorumluluğunu üstlenerek, demokrasinin temel direklerinden birini oluşturuyor, objektif olmaktan ödün vermeden, özveri ve cesaretle çalışmaktadırlar.

Basının fedakarlığı ve mesleki özverileri, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve doğru bilgilere ulaşması için kritik bir rol oynamaktadırlar. Gazetecilik, özgür ve demokratik bir toplumun inşasında en değerli araçlardan biridir.”

“HER BİRİNE BAŞARILAR DİLİYORUM.”

Keskinkılıç, dezenformasyonun, yalan haberin kolaylıkla yayılabildiği bugün, toplumun doğru ve gerçek bilgiye erişiminin ilkeli ve objektif medya çalışanları sayesinde mümkün olabildiğini ifade ederek, şöyle devam etti: “Kamuoyunun doğru bilgilendirmesi adına özveriyle görevlerini yerine getiren basının sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam edeceklerine olan inancım tamdır. Meslek ahlakı ve gazetecilik ilkelerine sadakatle bağlı kalarak bu büyük sorumluluğu üstlenen medya çalışanlarımızın bizler her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Daha rahat ve güvenli çalışma şartlarına kavuşabilmeleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başta Kıymetli Karabük basınımız olmak üzere büyük bir gayret ve özveri ile görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, her birine görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.