KÜBRA DURSUN YENİ LEVEL’E GEÇTİ

KÜBRA DURSUN YENİ LEVEL’E GEÇTİ
Yayınlama: 22.04.2023
A+
A-

İyi Parti Karabük birinci sıra milletvekili adayı Kübra Dursun, seçim çalışmalarında adeta yeni level’e geçti.

Aday adaylığı ve adaylı sürecinin başında vatandaşlarla yakın markaja giren Dursun, özellikle gençlerin ve kadınları ilgi odağı oldu. Seçim çalışmalarında ayrımcılıktan uzak, birleştirici ve kaynaştırıcı bir üslup kullanan Kübra Dursun, artık siyaset dilini kullanmaya başladı.  

Milletvekili adayı Kübra Dursun Partisinin İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada ikinci sıra milletvekili adayı Ozan Canyurt ve üçüncü sıra milletvekili adayı Gökçe Özdemir ile birlikte partililerle bayramlaşan Dursun, daha sonra İl Başkanlığınca düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğine katıldı.

Kubra Dursun Yeni Levele Gecti1

Burada partililere hitaben bir konuşma yapan İyi Parti 1. Sıra milletvekili adayı Kübra Dursun konuşmasında adalet, liyakat ve ekonomi konularının üzerinde dururken, kendine özgü siyaset dilini de bir üst noktaya çıkararak adeta Ak Parti’yi topa tuttu.

Bugüne kadar konuşmalarında partisini ve Karabük’ü konuşan Dursun, üstü kapalı olarak icraatlarını eleştirdiği Ak Parti’yi, eleştiri oklarının ucuna koydu. Bugüne kadar emekleri için teşekkürlerini ifade eden Dursun “Raflarda bakıyorum soğan 30 lira olmuş. Soğanın 30 lira olduğu yerde kimse adaletten, liyakatten, ekonomiden bahsetmesin. Hiç mi utanmanız yok. Bugün bütün partilerde bunu söylüyorlar, hatta kendi partilerinin içinde bile.  Ama halen kameraların önüne çıkıp biz şunu yaptık, bunu yaptık diye söyleyebiliyorsunuz. Bakın bu kul hakkıdır. Bunun öbür dünyası da vardır. Yapamayacağınız, tutamayacağınız sözleri bugüne kadar verdiyseniz, biz İyi Parti milletvekili adayları olarak sizleri dinlendirmeye geldik. Biz küçükler olarak saygılıyız, büyüklerimizden müsaade istiyoruz, kendileri bir kenara dursunlar.” dedi.

Kübra Dursun konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “28 yaşında genç, milliyetçi, Türk kadını olarak Cumhuriyet Kenti Karabük’te İyi Parti’den milletvekili adayı olmaktan çok büyük bir onur duyuyorum. Bugüne kadar Karabük’ten hiç birinci sıra kadın milletvekili adayı maalesef olmamış. Karabük’ümüzün yüzde ellisi kadın, yüzde ellisi erkek. Kadınların temsiliyet noktasında Karabük’te olmuyor olması beni ayrıca üzdü. Genel Başkanımızın ve genel merkezimizin taktiri ile burada genç ve bir kadın olarak sizlerin karşısında olmak beni heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Sahada çalışmaya başladığım ilk günden itibaren hemşehrilerimin teveccühü çok güzel. Bu benim enerjime ayrıca bir enerji katıyor. Bu noktada kadınların ve gençlerin çok daha fazla desteği var.

Aday olarak konuşmalarımda etik davranmak durumundayım. Halkın içine indiğimizde her yerde insanlar kulağımıza fısıldayarak veya açık açık şunu söylüyor; Karabük sahipsiz. Karabük sahipli diyenler, hemşehrilerine, vatandaşlarına bir kulak versinler. Oturdukları koltuklardan kalkıp sahaya insinler, markete, pazara bir girsinler lütfen. Lütfen halkın içinde olun. Biliyoruz korkuyorsunuz, çünkü İyi Parti genç, dinamik bir kadroyla gümbür gümbür geliyor. Biz Karabük’ün merkezinden ilçesine, hatta köylerine kadar bütün problemlerini biliyoruz. Karabük’ün en büyük problemi; adaletsizlik. Liyakatsizlik ve ekonomiyle ilgili sorunlar. Bu sadece Karabük’le alakalı değil ülke geneliyle de alakalı bir problem. Adaletin ve liyakatin olmadığını bugün bir çok noktada, kurumlardaki atamalarda veya bazı seçimlerin yapımında bunu görebiliyoruz. Adaletin ve liyakatin olmadığı bir ülke, çöküşe mahkumdur. Biz İyi Parti olarak biz bu ülkede adaleti ve liyakati yeniden tesis edeceğiz. Öyle ilçe başkanı amcası, dayısı, teyzesi olan 50-55 puanla atanamayacak bu ülkede. Benim genç kardeşim çok iyi okullarda okuyup 80-90 puan alıp atanamazken, 50-45 puan alan, hatta yeri geldiğinde sınavsız atanan ve giren liyakatsizliğin hesabını soracağız. Karabük’ümüze baktığımızda hemşehrilerim diyor ki, sandıkta biz bunun hesabını soracağız ve vereceğiz. Raflarda bakıyorum soğan 30 lira olmuş. Soğanın 30 lira olduğu yerde kimse adaletten, liyakatten, ekonomiden bahsetmesin. Hiç mi utanmanız yok. Bugün bütün partilerde bunu söylüyorlar, hatta kendi partilerinin içinde bile.  Ama halen kameraların önüne çıkıp biz şunu yaptık, bunu yaptık diye söyleyebiliyorsunuz. Bakın bu kul hakkıdır. Bunun öbür dünyası da vardır. Yapamayacağınız, tutamayacağınız sözleri bugüne kadar verdiyseniz, biz İyi Parti milletvekili adayları olarak sizleri dinlendirmeye geldik. Biz küçükler olarak saygılıyız, büyüklerimizden müsaade istiyoruz, kendileri bir kenara dursunlar. Onlar elbet deneyim ve tecrübelerini bizlere aktarabilirler. Yaptıkları ve emekleri için onlara çok teşekkür ederiz. Ben burada bütün siyasi partilerin, kadınların ve gençlerin temsilcisiyim. Allah izin verirde sizlerin ve hemşehrilerimin teveccühü ile milletvekili seçilerek Ankara’ya gidersem, hiçbir parti gözetmeksizin, hiçbir ilçe gözetmeksizin, Karabük’ün milletvekili olacağıma sizlerin önünde söz veriyorum.

Yemekte İyi Parti İl Başkanı Recep Yılmaz, ikinci sıra milletvekili adayı Ozan Canyurt ve üçüncü sıra adayı Gökçe Özdemir de birer konuşma yaptılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.