MARKALAŞMA YOLUNDA SAFRAN PROJESİNE 3 MİLYON TL DESTEK

MARKALAŞMA YOLUNDA SAFRAN PROJESİNE 3 MİLYON TL DESTEK
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

“Markalaşma Yolunda Safran” projesinin protokolü, Vali Fuat Gürel başkanlığında düzenlenen törenle imzalandı. Projeye 3 Milyon TL destek verilecek.

Karabük Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü AB Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan, Karabük İl Tarım Müdürlüğünün başvuru sahibi olduğu, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasının ortak, Karabük Valiliği, Karabük Üniversitesi ve Safran Ova Şirketinin iştirakçi olduğu “Markalaşma Yolunda Safran” projesinin protokolü, Vali Fuat Gürel başkanlığında düzenlenen törenle imzalandı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2023 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Projesi kapsamında hazırlanan projenin imza törenine Vali Fuat Gürel, İl Tarım Müdürü Çetin Ayvalık, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lutfi Altınsu, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Sami Alkış katıldı

İmzalanan proje ile; Safranbolu’da üretilen safran bitkisinden katma değerli ürünler üretilecek, kurulacak uygulama ve eğitim serası ile kaliteli safran soğanı teminin sağlanarak tarımsal üretim ve bağlı olarak istihdam artırılacak, projede yer alan gastronomi atölyesi ile de turizm ve gastronomi alanında öğrenim gören 20 öğrenciye staj imkanı sağlanacak.

Safranbolu’da Safran’ın ilçeye ismini vermiş önemli bir baharat olduğunu ifade eden Vali Gürel, “Proje ile safran rekoltesinin artırılması, modern olarak üretilmesi, satışa sunulması ve gastronomi alanında kullanımının artırılmasını hedefliyoruz. Bu anlamda projeyi çok önemsiyoruz, ilimize ve proje ortaklarına hayırlı olsun. Projeyi hazırlayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.