Ovacık Mal Müdür Vekili tutuklandı

Ovacık Mal Müdür Vekili tutuklandı
Yayınlama: 18.12.2022
A+
A-

Zimmetine para geçirme olayında tutuklana kararı geldi. Karabük’ün Ovacık ilçesinde Mal Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten şahıs, Cumhuriyet Savcısının itirazı üzerine ilgili mahkeme tarafından tutuklandı.

Karabük Defterdarlığından Ovacık Mal Müdürü vekili olarak atanan İsmail A., hakkında zimmetine para geçirdiği iddiasıyla işlem başlatılmıştı. Yaklaşık 3.5 milyon TL kamu kaynağını farklı tarihlerde ve miktarlarda başka bir hesaba ve sevgilisine aktardığı, aynı zamanda bu paralarla şans oyunları oynadığı tespit edilen İsmail A., Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan incelemeler sonucu ilk belirlemelere göre zimmetine ve sevgilisine toplamda 3.5 milyon TL civarında para aktardığı belirlenen İsmail A. emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı adli merciler tarafından Adli kontrol şartında denetimli serbest bırakılmıştı.

Hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulan ve Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılan Ovacık Mal Müdür Vekili İ. A. hakkında Cumhuriyet Savcısının itirazı üzerine ilgili mahkeme tarafından tutuklama kararı verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.