SAFRANBOLU BİNLERCE TURİSTİ AĞIRLADI

SAFRANBOLU BİNLERCE TURİSTİ AĞIRLADI
Yayınlama: 01.07.2023
A+
A-

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “En iyi korunan 20 kent” arasında bulunan Karabük’ün Safranbolu ilçesi, 9 günlük Kurban Bayramı’nda yerli ve yabancı turist akınına uğrarken esnafın yüzü güldü.

Karabük’ün tarihi ilçesi Safranbolu Kurban Bayram’ında turizmcilerin uğrak noktası oldu. Kentin her iki giriş noktasında trafiğin yoğun olduğu ve araçların ilerlemekte güçlük çektiği tarihi kent Safranbolu’da esnafta yaşanan yoğunluktan adeta bayram etti. Lokumcusundan, kolonyacısına kadar tarihi kentin simgesi Safranlı ürünlerin satışını yapan esnaf yaşanan yoğunluktan oldukça memnun kaldı.

Ankara’dan tarihi ilçeye akrabalarını ziyarete geldiğini söyleyen Oğulcan Atılgan “Uzun zamandır gördüğüm en kalabalık Safranbolu’yu yaşıyoruz. Osmanlı kültürünün yaşatıldığı kentimizde araç ve insan kalabalığı çok yüksek. Kendim bile araçla üç tur attıktan sonra yer bulabildim” dedi.

İstanbul’dan Safranbolu’ya gezmeye gelen Muhammet Eryiğit ise bayram dolayısıyla çok yoğun bir kalabalığın ve trafiğin olduğuna dikkat çekerek, her anlamıyla Safranbolu’nun güzel olduğunu ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Ali Eren dedi ki:

    Otopark sorununa çözüm bulunması gerekiyor