SAFRANBOLU TSO’DAN KUTLAMA MESAJI

SAFRANBOLU TSO’DAN KUTLAMA MESAJI
Yayınlama: 10.01.2024
A+
A-

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe ve Meclis Başkanı Cengiz Ünal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladılar.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe, yayınladığı mesajda; “Gazeteciler kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde önemli bir görev üstlenen, bireyin İnsan Hakları sözleşmelerine göre haber alma hakkını kullanmasını sağlayan, toplumun gözü ve kulağı olarak ülkemizin ve yöremizin tüm sorunlarını dile getiren, Yasama, Yürütme ve Yargının ardından 4.gücüdür.

Özgür ve bağımsız medya, demokrasinin çok önemli bir parçasıdır.

Gazeteciler halkın gerçekleri ve doğruları bilme hakkı adına sonucu ne olursa olsun, hakikatin peşinde koşarak halkın hakikati öğrenmesine aracılık ederler.

Gazetecilerin toplumu doğru bilgilendirilmesi ve kamuoyunun oluşturulmasında önemli bir rolü vardır.

Demokrasiye ve millet iradesine sahip çıkan, ülkemizin milli ve manevi değerlerine saygılı, gazetecilik mesleğini tarafsız ve ilkeli bir şekilde Basın-Yayın Ahlak Kuralları içinde icra eden tüm değerli basın/Medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar dilerim.” dedi.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal ise, yayınladığı mesajda “Kamuoyunu bilgilendirmek ve vatandaşlarımızın her koşulda ile doğru ve eksiksiz habere ulaşması için büyük bir fedakârlık ve özveri çalışan gazetecilerimizin çabaları her türlü takdirin üzerindedir. Gazetecilerimiz yağmur, çamur, gece, gündüz, yaz, kış demeden her şartta ve ortamda fedakâr bir şekilde haber peşinde koşup, haberleri derleyip toplayıp vatandaşlarımızın bilgisine sunmaktadır.

Toplumun hassasiyetlerini dikkate alarak kamuoyunu bilgilendiren ve demokrasimize katkıda bulunan hakkaniyet sahibi gazetecilerimizin ülkemizdeki barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde payı tahmin edilenin çok ötesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu mesleğe emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.