ŞAHİN: ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNMADIM

ŞAHİN: ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNMADIM
Yayınlama: 18.01.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, “Meral Hanım artık başbakanlık sevdasından, hedefinden vazgeçmelidir. Darbe başarılı olsaydı olacaktı. Millet buna engel oldu. Dolayısıyla ütopya peşinde koşuyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 6’lı masanın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini değiştirmek için ortaya çıktığını belirten Şahin, “Bu seçimlere mevcut anayasaya göre Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre giriliyor. Seçimlerde Cumhurbaşkanı yüzde 50 artı 1 ile seçilecek. Halk onun kuracağı hükümete güvenoyu vermiş olacak. Bu sisteme geçmeye halkımız karar verdi” dedi.

Şahin, “Geçenlerde Cumhurbaşkanımız ifade etti. İki kaptan bir gemiyi batırır. 6 kaptan bu gemiyi daha çok batırır. Geçmişte biz koalisyon dönemlerini çok yaşadık. Bunlar çok uzun ömürlü ve memlekete faydalı olmadı. Dolayısıyla o görüntüleri veren bu 6’lı masanın Türkiye’nin geleceği ile ilgili vatandaşa umut vermesi pek mümkün değildir. Hala Cumhurbaşkanı adaylarını açıklayamadılar. Daha bunlar 10. toplantıda halka umut veren, gelecekle ilgili halkın beklentilerine cevap verecek bir proje çıkmadı. Bundan sonra da çıkacağını düşünmüyorum” ifadelerine yer verdi.

Genel seçimlerde aday olup olmayacağı konusunda bilgi veren Şahin, şunları söyledi: “Adaylık başvurusunda bulunmadım. Genel merkezimiz de bunu anlayışla karşıladı. Vatandaşlarımızın bir takım taleplerini burada takip etme gayreti içindeyiz. Benim böyle bir başvurum olmadı. Anketler yapılır, teşkilata sorulur. ‘Buradan en fazla oyu Mehmet Ali Şahin ile alacağız’ diye bir sonuç çıkarsa ve genel başkanımız size ihtiyacımız var diye beyanda bulunursa cumhurbaşkanımızı kırmam. Ama bu sorumluluğu Karabük’te yerine getirebilecek çokça arkadaşımız var. Dolayısıyla benim milletvekili listeleri ile ilgili düşüncem budur.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.