ŞAHİN: KILIÇDAROĞLU SEÇİLİRSE, BU TÜRKİYE İÇİN KAOSTUR

ŞAHİN: KILIÇDAROĞLU SEÇİLİRSE, BU TÜRKİYE İÇİN KAOSTUR
Yayınlama: 05.05.2023
A+
A-

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Adayı Cem Şahin, “Kılıçdaroğlu seçilirse Allah muhafaza, bu Türkiye için kaostur.” dedi.

AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Cem Şahin, muhalefetin Türkiye’ye kaos vadettiğini, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda ülkenin kaosa sürükleneceğini söyledi.

AK Parti Karabük Milletvekili Adayı da olan Şahin, Beşbinevler Mahallesinde vatandaşa hitaben yaptığı konuşmada, ABD ve Avrupa Birliği’nin bazı ülkelerinin Türkiye’ye ve onun liderine yüklendiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin üniter yapısının bozulmaması için mücadele ettiğini ifade eden Şahin, “Şu an görüyorsunuz, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı bile, Avrupa Birliği’nin bir takım ülkeleri bile kaç yıldır bu kadar yükleniyorlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve onun liderine. Bunun bir takım sebepleri olmalı. Sayın Cumhurbaşkanımız iktidarı boyunca, özellikle son yıllarda hele 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin bir ameliyat masasına yatırılmamasını, üniter yapısının bozulmaması için yoğun şekilde çalışmış, gecesini gündüzüne katmıştır.” diye konuştu.

Türk halkının 14 Mayıs’ta Türkiye’nin üniter yapısının devam edip etmeyeceğini onaylayacağını aktaran Şahin, şunları kaydetti: “Şöyle etrafta bir bakın. Etrafımızın ateş çemberi olduğu hususunu dikkatlerinize arz ediyorum. O gün halkımız, Türkiye’nin üniter yapısının devam edip etmeyeceğine karar verecek. Kılıçdaroğlu, terör örgütlerinin umudu haline gelmiştir. Her gün satır satır destek açıklaması yapıyorlar. Kandil’deki, Suriye’nin Kuzeyi’ndeki terör örgütü elebaşları her gün Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapıyor. Acaba niye bunu yapıyor? PKK’nın siyasi kolu olan HDP ile ne aldınız ne verdiniz? Özerlikten bahsediyorlar. Türkiye’nin özerk yapıya sahip olmasından bahsediyorlar. ‘Biz eğer 15 Mayıs sabahı Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkarsak Türkiye’de özerklik gerçekleştireceğiz’ diyorlar. Ülkemizin ve milletimizin bekası adına sizi çok dikkatli düşünmeye, elinizi vicdanınıza koyarak çok ciddi bir muhakeme yapmaya davet ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.