SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI’NA FİDAN DİKİLDİ

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI’NA FİDAN DİKİLDİ
Yayınlama: 08.07.2023
A+
A-

Sarıkamış Harekatı’nda donarak şehit düşen binlerce Mehmetçiğin anısını yaşatmak için, Sarıkamış Platformunun talebiyle Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Karabük Valiliğinin himayesinde Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ile Karabük Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde Ovacık Yolu üzerinde oluşturulan Hatıra Ormanı fidan dikim törenine; Vali Fuat Gürel, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Sarıkamış Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kabay, Platform üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum müdürlerimiz ile Gazilerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende konuşan Vali Fuat Gürel, hatıra ormanı oluşturulan Sarıkamış şehitlerini ve tüm şehitleri rahmet ve saygıyla andıklarını ifade ederek hatıra ormanının oluşturulmasında emeği geçen Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü ile Karabük Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine ve bu güzel etkinliğe vesile olan Sarıkamış Platformu üyelerine teşekkür etti. Gürel, 6 Şubat depreminden dolayı etkinliğin bu tarihe sarktığını, fidanların mart- nisan aylarında dikildiğini tören dolayısıyla bir miktar fidan dikildiğini ifade etti. Vali Gürel, başta Sarıkamış Şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimize de sağlık sıhhat diledi.

Protokol konuşmalarının ardından 275 fıstık çamı ve Ihlamurlardan oluşan fidanlar, Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri tarafından toprakla buluşturularak can suyu verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.